Now Reading
Alfawise HC-1D03 bezprzewodowy odkurzacz na każdą kieszeń

Za czystość podłóg w moim domu odpowiedzialny jest autonomiczny odkurzacz Roborock od Xiaomi, sprawdza się znakomicie. Mam jednak klatkę schodową na którą nie wjedzie i czasami są sytuacje w których trzeba odkurzyć coś „na szybko”.  Rozsypane płatki w kuchni czy okruszki po chipsach z kanapy. Do takich zadań idealnie sprawdzają się bezprzewodowe odkurzacze ręczne. Posiadam bezprzewodowego potwora Roidmi F8 od Xiaomi o mocy ssania 1800 Pa, lecz kosztuje ponad tysiąc złotych a nie każdy potrzebuje taki drogi sprzęt. Dlatego postanowiłem przetestować znacznie tańszy wariant za mniej niż 500 złotych. Produkt firmy Alfawise a dokładnie model HC-1D03 i już mogę napisać, że jest to bardzo solidna opcja dla „twardych powierzchni”.

Alfawise HC-1D03

Alfawise HC-1D03 produkt na każdą kieszeń

Produkt dociera w dużym, prostokątnym kartonie. Wszystkie akcesoria do odkurzacza umieszczone są w odpowiednich przegródkach w formie przypominającej wytłaczankę do jajek. Dlatego produkt dotarł do mnie z Chin bez żadnego uszczerbku. W zestawie znajduje się wszystko czego potrzebujemy: odkurzacz, rura, końcówki, uchwyt na ścianę z kołkami do przymocowania i ładowarka.

Alfawise HC-1D03

Wygoda użytkowania

Aby wyciągnąć odkurzacz z uchwytu ściennego wystarczy podnieść delikatnie w górę, ruch trwa ułamki sekund i od razu możemy przystąpić do sprzątania. Odkurzacz sprawdza się bardzo dobrze do czyszczenia podłóg twardych, czyli paneli i płytek. Końcówka prowadzi się bardzo dobrze, jest bardzo zwinna. Nie ma problemu ze sprawnym pokonywaniem nóg od krzeseł czy innych przeszkód. Na wygodę użytkowania wpływ ma również niska waga, Alfawice HC-1D03 waży niespełna 2 kg. Dzięki niskiej wadze poza podłogami doskonale sprawdzi się również do sprzątania wyższych partii mieszkania.  Mały minus dla urządzenia za głośność pracy, wynosi 83 dB.

Czas pracy na baterii moim zdaniem jest wystarczający jak na produkt do szybkich robót, akumulator wystarcza na 25 minut sprzątania. Odkurzacz ma tylko jeden tryb pracy, więc jest to rzeczywisty wynik jaki osiąga. Niektóre modele posiadają dłuższy czas, lecz wtedy wyniki przedstawione są podczas pracy na najniższych obrotach.  Ładowanie od 0 do 100% trwa tylko trzy godziny. Odkurzacz nie jest wystarczająco stabilny i podczas ładowania lub gdy jest nieużywany musi być zawieszony w uchwycie do ściany lub podparty o coś.

Alfawise HC-1D03

Czyszczenie twardych powierzchni

Czas sprawdzić jak bezprzewodowy odkurzacz Alfawise radzi sobie podczas sprzątania. Rozsypałem kubek mąki pszennej, od dwóch tygodni jestem na diecie keto więc nara pszenico. Odkurzacz poradził sobie jak widać poniżej bardzo dobrze. Kolejny produkt którego chętnie się pozbędę są płatki owsiane i Alfawise również poradził sobie bardzo dobrze. Oba testy wykonałem z tylko jednym przejazdem, „nie poprawiałem”.

[pb_one_quarter]Alfawise HC-1D03[/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Alfawise HC-1D03[/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Alfawise HC-1D03[/pb_one_quarter] [pb_one_quarter]Alfawise HC-1D03[/pb_one_quarter]

Zmieniany długą rurę na krótką końcówkę i wciągamy rzeczy z biurka, stołów, blatów. Podczas takich prac odkurzacz radzi sobie znakomicie. W ciągu paru sekund mamy porządek i możemy odwiesić odkurzacz z powrotem na ścianę i o to chodzi – bez kabli, bez problemu, błyskawicznie.

See Also
xiaomi temperature

Czyszczenie miękkich powierzchni

O ile z dywanami o niskim włosiu odkurzacz radzi sobie dobrze, o tylko przy bardziej puszystych i dłuższych są już problemy. Moc ssania to 7000 Pa i nie daje sobie rady. Rozsypałem ryż, płatki i niestety niektóre musiałem zbierać. Z sierścią zwierząt w dywanach o większych włosiu również nie radzi sobie dobrze. Nie oszukujmy się, za 450 złotych nie można mieć potwora który wciągnie wszystko.

Podobnie jest z czyszczeniem samochodu. Alfawise radzi sobie dobrze z wciągnięciem okruszków z siedzeń, kurzu z deski rozdzielczej. Jeżeli jednak przystąpimy do czyszczenia dywaników welurowych w których drobinki piasku są bardzo mocno wciśnięte to zajmie nam to trochę czasu.

Alfawise HC-1D03
Wskaźnik naładowania akumulatora

Podsumowanie

Jeżeli szukasz bezprzewodowego odkurzacza i nie chcesz rujnować przy tym domowego budżetu, czyli wydać ponad 1000 złotych to Alfawise HC-1D03 będzie bardzo solidnym wyborem. Pamiętaj jednak, że nie sprawdzi się przy czyszczeniu dywanów z wysokim i puszystym włosiem. Jeżeli masz tylko twarde podłogi to nie ma co przepłacać i wybierasz Alfawise HC-1D03, zaoszczędzisz trochę gotówki.

Ja zamówiłem odkurzacz z Chin. Wysyłka Priority Line zapewniła brak vatu, lecz teraz jest jeszcze lepsza oferta. Odkurzacz Alfawise HC-1D03 dostępny jest w polskim magazynie w sklepie Gearbest.com, dotrze do Ciebie w ciągu dwóch dni od zamówienia.

Scroll To Top