Amazfit Health Band 1S to druga nowość od Huami, również umożliwia zrobienie EKG jak AW Series 4

Poza zegarkiem Amazfit Verge firma Huami zaprezentowała wczoraj również opaskę na rękę Amazfit Health Band 1s. Nowa opaska posiada ekran OLED o przekątnej 0,42 cala. Certyfikat IP 67 zapewnia wodoodporność, a komunikacja ze smartfonem odbywa się poprzez bluetooth w wersji 4.0.

Amazfit Health Band 1S to druga nowość od Huami, również umożliwia zrobienie EKG jak AW Series 4

Amazfit Health Band 1S

Największą nowością w opasce jest dodanie czujnika EKG. Opaska będzie posiadała podobną funkcję do najnowszego zegarka Apple Watch Series 4 zaprezentowanego kilka dni temu. Podczas konferencji którą możesz obejrzeć na końcu wpisu Huami informowało, że zebrało dane z ponad 5 milionów elektrokardiogramów i zostało wykrytych  14 000 objawów migotania przedsionków.

Amazfit Health Band 1S Amazfit Health Band 1S

Amazfit Health Band 1S posiada wbudowaną nową generację optycznych czujników pracy serca. Gwarantują one dokładność pomiaru wynoszącą 98%, te same czujniki znajdują się w zegareku Amazfit Verge. Za sprawą lepszych czujników monitorowanie snu przez opaskę będzie jeszcze dokładniejsze. Bateria ma pojemność 95 mAh i wystarczy na tydzień. Moim zdaniem jest to zbyt krótki czas działania. Ładowanie od 0 do 100% trwa również długo, aż 2,5 godziny.

Amazfit Health Band 1S

Amazfit Health Band 1S zapewnia nową funkcję zegarka Apple Watch Series 4 lecz za znacznie niższą kwotę. Opaska jest już od dzisiaj w sprzedaży  i jej cena to 699 juanów, $102. Czasy gdy gadżety są tylko gadżetami odchodzą do lamusa, za sprawą EKG opaska może uratować życie osobom które mają problem z sercem.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl