Czujnik dymu Xiaomi. Wyczekiwana nowość od chińskiego producenta.

czujnik dymu Honeywell

Xiaomi wprowadziło to na co wiele osób czekało, czujnik dymu. Dotychczas jedynie kamera potrafiła wychwycić dźwięk innego czujnika i przesłać powiadomienie na smartfona. Teraz otrzymujemy oddzielne urządzenie w pełni działające z bramą. Urządzenie zostały wykonane razem z firmą Honeywell.

Czujnik dymu Honeywell jest profesjonalnym urządzenie do wykrywania i sygnalizacji pożaru. Kiedy stężęnie dymu w pomieszczeniu osiągnie wartość alarmową, urządzenie wyemituje sygnał dzwiękowy oraz świetlny i prześle powiadomienie na smartfona. Wszyscy producenci czujników zalecają aby przycisnać przycisk test na urządzeniu, co dany okres czasy – najczęściej co miesiąc aby skontrolować, że działa poprawnie. Honeywell razem z Xiaomi wprowadzili bardzo fajną opcję, dzięki której nie będziemy musieli „wspinać się” na sufit aby nacisnąć przycisk test, możemy wykonać to za pomocą naszego smartfona w aplikacji MiHome. Można również zdefiniować aby automatycznie, co miesiąc urządzenie wykonywało automatycznie test i jeśli będzie niepoprawny otrzymamy stosowne powiadomienie. Tak jak napisałem wyżej, czujnik dymu montuje się na suficie. W przeciwieństwie do czujnika czadu, gdzie powinien być zamontowany na odpowiedniej wysokości na ścianie. Niestety Xiaomi jeszcze nie zdecydowało się na wprowadzenie czujnika czadu.

Nowość od Xiaomi zasilana jest baterią, CR123A – 3V. Dzięki zastosowaniu  inteligentnego procesora o niskim poborze mocy żywotność baterii wynosi 5 lat. Oczywiście gdy bateria będzie wyczerpana otrzymamy powiadomienie w aplikacji MiHome. Wymiary 90mmx36mm, a waży 100g. Może pracować w temperaturze od -10 do +55 stopni. Czujnik dymu montuje się na suficie, a nie jak czadu na ścianie.

 

czujnik dymu Xiaomi
czujnik dymu Xiaomi
czujnik dymu Xiaomi

Czujnik dymu Xiaomi jest obecnie w kampanii crowdfundingowej i kosztuje 149 juanów, 22$.

Zdjęcia pochodzą ze strony Xiaomi.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl