Now Reading
Czujnik gazu Xiaomi, wykonany przez firmę Honeywell. Integracja z MiHome.

czujnik gazu Xiaomi

Po czujniku dymu chiński gigant wprowadza do oferty jeszcze jeden czujnik dbający o nasze bezpieczeństwo. Osobiście po cichu liczyłem na czujnik czadu, jednak póki co Firma Honeywell wykonała dla Xiaomi czujnik gazu ziemnego.

czujnik gazu XiaomiCzujnik gazu Xiaomi posiada alarm tradycyjny (dźwięk oraz migająca dioda) oraz zdalny alarm, otrzymamy powiadomienie na smartfona gdy stężenie gazu w pomieszczeniu osiągnie alarmowy stan. Podobnie jak czujnik dymu, urządzenie przypomni nam o konieczności wykonania autotestu, aby potwierdzić sprawność urządzenia. Dzięki powiązaniu z aplikacja MiHome, możemy zlecić wykonywanie takiego testu automatycznie co danym okres czasu. Według mnie bardzo dobre rozwiązanie, w razie nieprawidłowości zostanie poinformowani. Ciekawe ile osób które posiada tradycyjne czujniki, używa regularnie przycisku test.

Czujnik gazu przy montażu  na ścianie powinien znajdować się w odległości 1-4 metra od „źródła gazu”, a odleglość od sufitu nie powinna być mniejsza niż 30cm. Gdy zamontujemy na suficie odlegość pomiędzy czujnikiem Xiaomi a „źródłem gazu” nie powinna przekraczać 4m, i nie może być zamontowany bezpośrednio nam urządzeniem emitującym gaz. Producent deklaruje, że urządzenie może działać w temperaturze od -10 do + 55 stopni. Wymiary 80mmx 29mm, a waga 90g. Nie istnieją czujniki gazu na baterie, jeśli ktoś się z takim spotkał proszę o komentarz. Rok temu były, ale zostały wycofane, właśnie z powodu prądożerności. Sensor wykorzystany w urządzenia jest zbyt prądożerny i zawsze potrzebują stałego zasilania 230V. Przewód zasilający dostarczany z urządzeniem ma długość 1,9m. Cieszy mnie fakt stworzenia czujnika gazu ziemnego przez Xiaomi, jeśli zajdzie taka konieczność i niestety zostaniemy poinformowani o dużym stężeniu będziemy mogli, dzięki integracją z ekosystemem Xiaomi, zdalnie włączyć wentylacje i odłączyć zagrażające urządzenia.

Xiaomi czujnik gazu
Montaż na ścianie
Xiaomi czujnik gazu
Montaż na suficie

Czujnik gazu Xiaomi jest w kampanii crowdfundingowej i kosztuje 199 juanów, 29$. Urządzenie trafi sprzedaży w tym roku. Mam nadzieję, że następnym czujnikiem w ofercie chińskiego giganta będzie czujnik czadu.

See Also

 

Zdjęcia pochodzą ze strony Xiaomi

Scroll To Top