Now Reading
Fei Kid Smartwatch. Zegarek dla dzieci od Xiaomi, pierwszy gadżet?

Fei Kid Smartwatch

Najnowszy model smartwatcha  od Xiaomi skierowany jest dla naszych dzieci. Po Amazfit chiński producent postanowił zatroszczyć się o nasze pociechy.

Fei Kid Smartwatch posiada dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,44 cala. Zaprojektowany został specjalny modulowy interesje dotykowy aby dzieci nie miały problemu z obsługa, jest bardzo łatwa.Fei Kid Smartwatch
Dzięki wymiennym paską, możemy dowolnie spersonalizować zegarek, dziecko może zdecydować jaki kolor opaska pragnie mieć, dzięki czemu pokazuje to jego osobowość i rozwija kreatywność. Paski sylikonowane zostały wykonane ze specjalnego materiału posiadają certyfikaty potwierdzające, że nie powodują alergii na skutek kontaktu ze skóra. Brzegi zegarka są zaokrąglone, aby nie narażać dziecka na niebezpieczeńśtwo. Zegarek jest również wodoodporny, nie straszne mu żadne deszcze, ani skakanie po kałużach, producent zaleca aby jednak unikać długotrwałego zanużenia.

Zdecydowanie najważniejsza funkcja zegarka jest możliwość sprawdzenia dokładnego miejsca gdzie znajduje się nasze dziecko, nasz smartfon namierzy zegarekFei Kid Smartwatch pociechy i dokładnie pokaże na mapie gdzie w danym momencie znajduje się. Pozycja jest określana na podstawie wielu czujników między innymi GPS , kompas, Wi-fi oraz czujnik grawitacji.  Możemy określić „Granicę bezpieczeństwa” jeśli dziecko ją przekroczy otrzymamy informację. Otrzymujemy również dostęp do historii lokacji i możemy podejrzeć gdzie dziecko było. Smartwatch od Xiaomi posiada komunikację dwustronną, możemy dzwonić i odbierać połączenia głosowe. Jeśli bawi się na dworze możemy zadzownić i wysłać głosową informacje, na przykład gdy gotowy obiad już czeka na stole.

Smartwatch wyposażony jest w przycisk SOS, który dziecko może wcisnać jeśli poczuje się zagrożone, natychmiast zostaniemy poinformowani. Wbudowany akumlator o pojemności 420mAh zapewnie tydzień w trybie gotowości, podczas normalnego użytkowania bateria wystarczy na 4 dni, następnie musi naładować urządzenie poprze port micro USB.  Tak niski pobór jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalnego algorytmu do lokalizacji.

Specjalny tryb nie przeszkadzać pozwala ustawić rodzicą czas gdy dziecko będzie w szkole i zegarek wyświetlał będzie jedynie godzine. Obsługa zostanie zablokowana, aby nie rozpraszało w nauce. Urządzenie potrafi czytać opowiadania, niestety tylko w języku chińskim. Aby wszystkie funkcje dzialały konieczne jest umieszczenie w urządzeniu karty SIM w formacie nano.

See Also

Fei Kid Smartwatch póki co jest w fazie Crowfundingowe co znaczy, że są zbieranie pieniądze na jego projekt, jednak został on bardzo szybko osiągnięty i posiada już 1332% zamierzonego budżetu. Zegarek ma kosztować w chinach jedynie 179 Yanów, czyli około 26$. Uważam jest to bardzo dobra opcja jako pierwsze elektroniczne urządzenie dla naszego dziecka, w przypadku zgubienia lub uszkodzenia nie będzie tak bolało jak strata drogiego telefonu. Urządzenie umożliwiające nam podejrzenia gdzie jest dziecko oraz skomunikowanie się z nim za około 100zł, uważam za bardzo dobrą kwotę. Niestety w tym momencie zegarek wspiera tylko chińskie kart sim od dwóch operatorów, China Mobile oraz China Unicom.

Zdjęcia pochodzą z oficjalne strony Xiaomi.

Scroll To Top