Gearbest – proste sposoby na oszczędności

Gearbest jest moim ulubionym, chińskich sklepem. Czasami zdarza się, że zakupię w innym ale sporadycznie. Wszystko zależy od ceny i metody wysyłki. Od czarnego piątku trochę kulała wysyłka, ale teraz wszystko wraca do normy. W sylwestra zamówiłem zabawki, właśnie w sklepie Gearbest i po tygodniu były już u mnie w domu. Przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić parę rzeczy

Kupony rabatowe i promocje

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie czy na dany produkt jest jakaś zniżka.  Na stronie Deals.PokolenieSmart.pl, publikowane są na bieżąco najnowsze promocje. Jeżeli pod „Buy it now” nie jest wyświetlony kupon rabatowy to znaczy że zniżka jest typu Flash lub E-mail Price, kwotę możemy dodatkowo obniżyć punktami Gearbest, w przypadku promocji kuponowych nie można używać punktów.

Wyświetlanie promocji na Deals.PokolenieSmart.pl

 

Tak prezentują się promocje typu E-mail lub Flash Sale na stronie Gearbest

Punkty na koncie Gearbest

Gdy zalogujemy się na konto Gearbest, na górze ujrzymy ile posiadamy punktów. Zdobywamy ja poprzez zakupy, pisanie recenzji, jako zadość uczynienie wypłacone przez support sklepu.

50 punktów = $1 zniżki, maksymalnie można obniżyć cenę o 30%.

Jaka metoda wysyłki najlepsza?

gearbest shipping

Aktualnie sklep posiada cztery sposoby wysyłki. Pierwsze metodę, przesyłkę nierejestrowaną wybieram gdy nie zależy mi na czasie, gdy produkt jest tani. Czasami przesyłka  dociera nawet szybciej niż rejestrowana, zależy od szczęścia. Jeżeli produkt kosztuje około $10, to wole wybrać wysyłkę nierejestrowaną niż dopłacać do rejestrowanej które często jest płatna kilka dolarów.

Gdy już decyduje się na rejestrowaną wybieram pocztę Holenderską, chyba że jest dużo droższa od innych. Z doświadczenia przez Netherlands Registered paczki docierają najszybciej. Nikomu nie polecam kolejowej, no chyba że innej nie ma to już niestety, trzeba czekać.

Przesyłki nierejestrowane i rejestrowane mogą zostać zatrzymane przez urząd celny, od paru miesięcy na szczęście wszystkie moje omijają 🙂 Są jednak proste triki aby ominąć wybierając Priority Line lub zamawiając z magazynu w Europie.

Najlepszą opcją gdy jest darmowa lub zamawiamy drogi produkt to wybranie Priority Line.

 Paczki wysyłane są do UK, a następnie stamtąd przepakowywane i wysyłane dalej wewnątrz Unii Europejskiej, co pozwala omijać VAT. Zamawiałem już dużo telefonów, dronów, lamp, odkurzaczy i jeszcze ani razy nie trafiłem na VAT/opłatę celna gdy wybrałem Priority Line. Gwarancji 100% nie ma, jednak na dzień dzisiejszy sprawdza się to idealnie. Jest jednak jeden minus, czas wysyłki. Niestety z tym jest różnie. Przykładowo,  zamówiłem gitarę na początku grudnia, a otrzymałem dopiero w ostatnim tygodniu stycznia. Prawie dwa miesiące, długo. Jednak tą samą metodą, Priority Line zamówiłem w sylwestra zabawki, po tygodniu odebrałem paczkę od kuriera DPD. Nie wiem od czego to zależy.

Priority Line polecam do wszelkich zamówień gdy cena przekracza $50. 

Najszybsza wysyłka to kurier DHL

Ostatnią, najszybszą i często najdroższą metodą jest Expedited Shipping, paczki wysyłane są firmą kurierską DHL i po paru dniach kurier już puka do drzwi. Minusem jest że przesyłki zawsze są sprawdzane przez urząd celny wewnątrz firmy DHL. Dla osób z wielkopolski mam dobrą wiadomość, DHL Poznań oblicza należności celne z faktury dołączonej do paczki, a Gearbest często zaniża wartość. Przykładowo jeżeli zamawiamy laptopa za 4 tysiące złotych, Gearbest pisze że kosztował 400zł i płacimy 60-100zł. Osoby które obsługuje DHL Warszawa są jednak proszone o dowód zakupu i płatności, na tej podstawie obliczane są należności celne dla nich.

Magazyny Gearbest w Europie, a nawet Polsce!

Od paru miesięcy sklep Gearbest bardzo prężnie rozwija swoją infrastrukturę w Europie. Największym plusem jest fakt, że paczki z magazynów europejskich nie są kontrolowane przez urzędy celne, paczki wewnątrz Unii Europejskiej nie podlegają kontroli. Czas wysyłki jest również dużo krótszy. Zamawiałem kamery z rejestratorem w piątek, z magazynu w UK w poniedziałek zawitał kurier DHL z paczką. Niedawno zamawiałem również kamerę sportową Mijia 4K z magazynu w Polsce. Znajduje się dokładnie w Słubicach. Kamera została wysłana zwykłym listem poleconym ekonomicznym i listonosz po dwóch dniach przyniósł.

Dostępne magazyny prezentowane są nad cena produktu

China – to wiadomo
HK – to Hong Kong
G-W-3 to UK
G-W-4 to Polska
G-W-5 to Czechy
G-W-6 to Francja
G-W-16 to Hiszpania

Podlinkowałem każdy z magazynów, można przejrzeć co aktualnie leży w danym kraju. Jeżeli cena z magazynów Europejskich nie jest dużo wyższa od magazynu Chińskiego, to jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Sami musimy zdecydować czy wolimy czekać dłużej, czy zapłacić więcej i mieć zamówienie w maksymalnie tydzień.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl