Glukometr Xiaomi iHealth, pomoc dla cukrzyków.

Glukometr Xiaomi iHealth

Mi ma już w swojej ofercie przyrząd do mierzenia ciśnienia, termometry. Niedawno zaprezentowali kolejny produkt monitorujący życie. Glukometr Xiaomi iHealth, gdy zobaczyłem ten produkt miałem jedno dużo ale, dlaczego zastosowali złącze mini-jack 3,5mm skoro ochodzi już do lamusa? Halo Xiaomi, mamy koniec 2017 roku – mini-jack umiera. Po dłuższym zastanowieniu postąpili słusznie. Zrezygnowanie z łączności bezprzewodowej pozwoliło zmniejszyć gabaryt i obniżyć cenę.

Światowa organizacja zdrowia podała, że w 2014 roku na świecie żyło 422mln osób z cukrzycą, a do 2030 roku będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów. Xiaomi dostrzegło problem i stara się pomóc osobom chorującym w codziennym życiu.

Glukometr Xiaomi iHealth

Glukometr Xiaomi iHealth

Urządzenie wpinamy do naszego smartona przez złącze słuchawkowe i uruchamiamy aplikację iHealth. Następnie należy umieścić kroplę krwi na specjalnym pasku i wsunać do urządzenia (nie wiadomo ile będą kosztować paski, do zestawu otrzymujemy 25 sztuk) Po chwili będziemy mogli odczytać wyniki badania na ekranie smartfona. Tak samo jak w przypadku ćiśnieniomierza iHealth, wyniki zapisywane sa w chmurze i będziemy mogli monitorować poziom cukru w większych odstępach czasu. Zdecydowanie największą cechą jest mobilność. Glukometr Xiaomi iHealth będziemy mogli zabrać, ze sobą wszędzie, tylko nie zapomijcie przejściówki jeśli nie macie złącza słuchawkowego. Urządzenie zasilane jest bateria CR1620, która jest dołączona do zestawu.

Dostępność i cena

Niestety, póki co żaden sklep nie oferuje wysyłki Glukometru Xiaomi do Polski. Można zapisać się na listę i dostaniemy powiadomienie gdy będzie wysyłany. Cena w Chinach wynosi 99RMB czyli około 54zł.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl