Now Reading
Jak przesyłać pieniądze między giełdami?

bitcoin binance

Za mną już miesiąc w kryptoświecie, poznaje ten świat coraz bardziej. Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Na początku nie zważałem jakie są opłaty za płatności bitcoinem i innymi walutami. Parę dni temu gdy wpłacałem kapitał na giełdę Binance i inwestowałem w Bitconnect, zamiast stracić kilkadziesiąt $ przelewając BTC z giełdy AbuCoins do Binance zyskałem 50$. Dużo, niedużo z czasem z takich drobnostek może uzbierać się całkiem ładna kwota.

Zaczynając od początku, musiałem kupić trochę Bitcoina. Jak pisałem w pierwszym moim wpisie poświeconym kryptowalucie, BTC kupuję na polskiej giełdzie AbuCoins. Prowizja od wpłaty przelewem bankowym jest darmowa, support bardzo sprawnie odpowiada. Polubiłem AbuCoins, ale tylko do zakupu BTC, handlować wole zdecydowanie na Binance – więcej użytkowników, więcej coinów do zakupu.

Wpłaciłem pieniądze na giełdę, co dalej?

Sprawdziłem w tabeli opłat i prowizji, jaki jest koszt za wypłaty różnych kryptowalut na giełdzie AbuCoins. Zdecydowałem się na Bitcoin Casha prowizja wynosi 0.0001 BCH, co przy aktualnym kursie daje $0,3. Dla porównania wypłata Bitcoina wynosi 0.001 BTC, czyli $15, prawda ,że jest różnica? Dobra wybór padł na Bitcoin Cash, co dalej?

Sprawdziłem również jaki jest aktualnie kurs BitCoin Casha na Binance, na szczęście był większy niż na AbuCoins, mam szczęście. Czym prędzej złożyłem ofertę kupna BCH na giełdzie AbuCoins, niestety giełda ma mało użytkowników i zlecenie zostało wykonane w 20%. Nikt więcej nie chciał aktualnie sprzedać BCH po mojej cenie kupna, w między czasie kurs na Binance spadał, coraz bardziej wyrównywał się względem kursu na polskiej giełdzie. Postanowiłem czekać, nie ulegałem presji. Nie zwiększyłem ceny jaką mogę zapłacić za BCH, i tak byłem już pierwszy na liście kupujących. Kurs na Binance raz rósł, raz spadał. Co kilkanaście minut zdarzało się, że procent wykonania mojego zlecenia zwiększał się. Z racji, że opłaty przy przelewie BCH jest niska, zaledwie $0,3 więc przelałem BCH które już miałem w portfelu AbuCoins na giełdę Binance. Po czym od razu sprzedałem z zyskiem na drugiej giełdzie. Pozostało mi czekać, aż całe moje zlecenie kupna BCH na polskiej giełdzie zakończy się. Całość operacji, zanim kupiłem wszystkie BCH na Abucoins i sprzedałem na giełdzie Binance trwała 6 godzin.

Jak prezentowało się moje saldo BTC przed i po transferze z giełdy do giełdy?

AbuCoins saldo BTC – 0.18614626
Binance saldo BTC – 0.18999935
Różnica – 0.00385309 – $56

Nie musisz używać BCH, sprawdź prowizje różnych walut. Porównaj kursy na giełdach gdzie chcesz przelać BTC, na czym możesz zarobić. Mi udało się akurat z Bitcoin Cashem i zamiast stracić $15, zarobiłem $56. Mało zwycięstwo, a cieszy 🙂

Nie zawsze działa..

Wczoraj próbowałem ponownie znaleźć coś tańszego, jednak na AbuCoins wszystkie coiny były droższe niż na Binance, trudno. Używanie innych kryptowalut, sprawdza się również przy płatności za np Pandexa, lepiej wybrać LiteCoina lub Ethereum które mają dużo mniejsze opłaty niż Bitcoina.

 

Scroll To Top