Now Reading
Kolejna obrotowa kamera 360stopni od Xiaomi.

Xiaomi odświeżyło również swoją obrotową kamerę 360 stopni, który nagrywa w rozdzielczości 1080p. Całkowicie zmieniając  jej wygląd.

xiaomi kamera obrotowa

Dotychczas obrotowe kamery Xiaomi posiadały okrągły kształt, tym razem chiński gigant zdecydował się na prostokąt. Kamera obraca się 360stopni dookoła oraz 93 stopni góra/dół. Cieszy mnie fakt, że rozdzielczość kamery wynosi 1080p. Xiaomi deklaruje 1920 x 1080 przy prędkości strumieniowania obrazu 120K/S. Posiadam obecnie kamerę mojej ulubionej firmy o rozdzielczości 720p i jakość jest słaba, a streamowany obraz tnie. Mam nadzieję, że nowy model będzie miał deklarowane parametry.

Nowością w kamerze ma być wykrywanie pomocnicze, tzn otrzymamy możliwość zaznaczenia obszaru na kamerze (zielonego pola) który będzie skrupulatniej pilnowany, o wszelkich zmiana w zielonym polu zostaniemy od razu poinformowani.

 auxilery detection.

See Also
Xiaomi Mi Band 4

Dodatkowo będzie zawierać port USB rozszerzający możliwość zapisywania danych na pendrive. Obecna „obrotówka” posiada tylko slot na kartę SD, możemy również zapisywać do chmury. Nowa odsłona kamera również posiada komunikację dwukierunkową.

Mam nadzieję, że Xiaomi wypuści w końcu kamerę z softwarem podobnym do  Netatmo Presence, recenzję możecie przeczytać na stronie iMagazine. Rozpoznawanie obiektów w produkcie Netatmo bardzo przypadło mi do gustu!

Teraz cena, cena chińska w przeliczeniu na dolary jest znakomita! Wynosi 22 dolary, moja aktualna kamera z mizerną jakości kosztuje około 35$.. Nowy model na pewno zakupię jak już pojawi się z sklepach, mam nadzieję, że nie będzie droższa niż 40$..

Scroll To Top