Maszyna do gotowania na parze i pieczenia od Yunmi za 1499 juanów

Firma Yunmi to specjalista w portfolio Xiaomi od AGD. W swojej ofercie ma już dwie fajne lodówki które chciałbym kupić, ale niestety europejczycy nie mają takiej możliwości. Na platformie finansowania Xiaomi pojawił się nowy produkt, którym jest maszyna do gotowania na parze i pieczenia w bardziej nowoczesnym wydaniu. Xiaomi oferuje już mikrofalówkę lecz wykonana jest w stylu retro, tym razem produkt przeznaczony jest dla kuchni o bardziej nowoczesny wyglądzie.

Maszyna do gotowania na parze i pieczenia

Sprzęt posiada moc znamionową 2100W, a pojemność powierzchni załadunkowej wynosi 28 litrów.  Wymiary to 505 mm x 480 mm x 350 mm, a waży 13,5 kg. Posiada zarówno tryb gotowania na parze, jak i pieczenia. W pierwszy trybie osiąga maksymalną temperaturę 115 °C, a w trybie pieczenia potrafi ogrzać wnętrze do 230°C.  Gotowanie na parze nie może odbywać się bez wody, więc kuchenka posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,3 litra. Taka pojemność wystarczy na godzinę gotowania bez konieczność dolewania wody. Zbiornik znajduje się w wysuwanej tacce z prawej strony.

Maszyna do gotowania na parze i pieczenia

Ważną cechą w produkcie Xiaomi jest równomierne konwekcyjne ogrzewanie gorącym powietrzem w 360 stopniach. Pieczeń będzie dobrze wypieczona w każdym miejscu, a dzięki hydratacji pary podczas pieczenia jedzenie nie będzie „suche”.

Maszyna do gotowania na parze i pieczenia

Nowy sprzęt AGD posiada wbudowane 50 gotowych programów do przygotowania posiłku. Programiści Xiaomi zadbali aby kuchenka dbałą o odpowiednią temperaturę, a wbudowany timer zapewni odpowiedni czas pieczenia lub gotowania.

Maszyna do gotowania na parze i pieczenia

Maszyna do gotowania na parze i pieczenia od Yunmi została wyceniona na terenie Chin na kwotę 1499 juanów, $220. Wysyłka do pierwszych klientów rozpocznie się 20 września. Produkt aktualnie osiągnął na platformie crowdfundingowej 272%.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl