Now Reading
Mi mini Router – budżetowy Router Xiaomi.

Mi mini Router

Czasy w których routery służą tylko do udostępniania WiFi komputerom już dawno minęły. Obecnie musza zarządzać i komunikować się ze znaczna liczba urządzeń. Z naszymi telefonami, telewizorami, urządzeniami z kategorii smart home, kamerami – jest ich cała masa. Xiaomi ma w ofercie niedrogi router, Mi mini Router posiada kilka ciekawych możliwości.Urządzenie udostępnia dwie sieci WiFi jednocześnie, o częstotliwości 2,4ghz o większym  zasięgu ,lecz słabszym transferze, oraz 5ghz o mniejszym zasięgu ale większej szybkości. Mi mini RouterMieszkam w dużym domu 200 m2 i korzystałem wcześniej z routera Tp-Linka(TL-WR841N) około dwóch lat. Miałem problem z zasięgiem .Na pietrze gdzie stoi router z zasięgiem było o bardzo dobrze, natomiast na 1 pietrze zaczynały się problemy. W pokoju gdzie pracuje na laptopie i na telefonie sygnał‚ był bardzo slaby. Praktycznie nie dało się  korzystać z internetu. Sygnał w MiFi router jest lepszy, siec 2,4ghz pokrywa mój cały dom. Teraz bez problemu mogę prowadzić płynny streaming wideo z każdego miejsca w domu. Po kilku tygodniach przygody z moim nowym routerem Xiaomi Mi WiFi Mini jestem pod dużym wrażeniem zasięgu tego małego routera. Dodatkowo posiada jeden portu USB. Jako minus mogę uznać  przepustowość portu WLAN, która wynosi 100Mbs, jednak za niespełna 100zł nie można wymagać aż tyle.

 

Konfiguracja

Z routerem można łączyć się za pomocą aplikacji mobilnej Mi WiFi Router lub tradycyjnie poprzez przeglądarkę. Polecam konfigurowania routera poprzez aplikacje mobilna jest dziecinnie proste, bez żadnych kabli a cały proces trwa minut.  Podczas procesu konfiguracji musimy ustawić hasło do routera, nadać nazwy siecią Wifi 2,4Ghz oraz 5Ghz i hasła do obu sieci.

See Also

Funkcje

Router posiada ciekawe funkcje, których na próżno u konkurencji za podobną. Jedna z nich jest blokada dostępności dla różnych urządzeń,które są z nim połączone. Słabe oceny dzieci? Możemy odciąć jakieś urządzenia na stale lub wybrać przedziały czasu w , których będzie możliwy dostęp do internetu .Kolejną fajną funkcją jest wyświetlanie prędkości połączenia z danym telefonem czy też komputerem.W ten sposób możemy śledzić kto i ile transferu pobiera poprzez nasz Router.W tej funkcji jest jeszcze opcja zmniejszenia lub zwiększenia prędkości transmisji dla wybranego sprzętu.

Podsumowanie:

Myślę że większość użytkownik podzieli moją pozytywną opinie do tego urządzenia i podobnie jak ja jest bardzo z niego zadowolony i nie ma zastrzeżeń do pracy z tym urządzeniem. Profesjonaliści i bardziej zaawansowani  użytkownicy mogą potrzebować szybszego portu WLAN i większej mocy obliczeniowej. U mnie podłączone jest około 10 urządzeń i moc obliczeniowa w zupełności wystarcza.

XiaomiM Mi Mini Router można kupić na Aliexpress za około 25$.

Scroll To Top