Nowe laptopy Xiaomi otrzymują procesor Intel i3 ósmej generacji

Xiaomi odświeżyło swoją linię laptopów, zarówno model 13,3 cala jak i 15,6. Komputery przenośne zostały wyposażone w procesor Intela i3 ósmej generacji.

Nowe laptopy Xiaomi otrzymują procesor Intel i3 ósmej generacji

Nowe laptopy Xiaomi otrzymują procesor Intel i3 ósmej generacji

Parę miesięcy temu chiński gigant zaprezentował gamingowego potwora który zapewnia ogromna moc obliczeniowa. Teraz do sprzedaży trafiają dwa budżetowe laptopy, idealnie sprawdzą się do pracy biurowej. Do pracy z przeglądarką oraz klientem pocztowym mocy na pewno im nie zabraknie.

Nowe laptopy Xiaomi są tańsze i lżejsze

Największą zmianą w obu modelach to nowe procesory Intela i3 ósmej generacji. Większy model 15,6 cala oferuje rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 pikseli. Xiaomi nie zrezygnowało z wielu portów i do dyspozycji użytkownika jest USB 3.0, HDMI, gniazdo 3,5 mm i czytnik kart SD. Całość zamknięto w obudowie o grubości 19,9 mm. Fabrycznie notebook ma 4 GB pamięci RAM DDR4. Jeżeli potrzebujesz więcej to możesz rozbudować, urządzenie zawiera dwa gniazda na kości pamięci. Dysk SSD 128 GB oferuje odpowiednią ilość miejsca do wszystkich potrzebnych w biurze programów. Po raz pierwszy model 15,6 cala otrzymał również biały wariant kolorystyczny, musze przyznać że prezentuje się bardzo ładnie.

Model o przekątnej ekranu 13,3 również dostał procesor Intela i3 ósmej generacji. Co ciekawe w mniejszym bracie Xiaomi umieściło fabrycznie 8 GB pamięci RAM, a nie 4GB jak w modelu 15,6 cala. Dysk posiada ten sam czyli SSD 128 GB.

Sprzedaż nowych wersji laptopów rozpocznie się 11 listopada na terenie Chin. Model 15,6 został wyceniony na 3099 juanów, $446. Mniejszy brat 13,3 cala będziesz kosztował 3799 juanów $547.

Nowe laptopy Xiaomi są tańsze i lżejsze

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl