Popularny test wydajnościowy na smartfony AnTuTu, co miesiąc publikuje Top 10 najlepszych wyników z danego miesiąca. Uwzględnione są tylko te smartfony, które są oficjalnie w sprzedaży na rynku. Dane zostały zebrane w okresie od 1 do 30 czerwca, aby bardziej urzeczywistnić wyniki, ustalony jest na podstawie średniej 1000 wyników danego modelu.

Ranking AnTuTu czerwiec 2018

Ranking Antutu czerwiec 2018

Na szczycie rankingu, pierwszym miejscu znalazło się Xiaomi ze swoim gamingowym telefonem Xiaomi Black Shark osiągając wynik 287759 punktów. 

Drugie miejsce zajął nowy gracz na rynku smartfonów firma Vivo z modelem Nex S osiągając wynik 284227 punktów. Zdołał wyprzedzić uznanego na rynku rywala OnePlus z modelem OnePlus 6 który osiągnął wynik 282275. Wszystkie trzy modele posiadają ten sam procesor Snapdragon 845, jednak gamingowy smartfon od Xiaomi posiada najwydajniejsze chłodzenie i najbardziej podkręcone taktowanie w procesorze.

Najnowszy flagowiec Xiaomi, Mi 8 zajął miejsce tuż za podium, czwarte. Samsung znalazł swojego przedstawiciela dopiero na szóstym miejscu. Całość zamyka drugi gamingowy telefon na liście, Nubia Red Magic zostając bardzo daleko w tyle za resztą.

  1. Black Shark
  2. Vivo NEX S
  3. OnePlus 6
  4. Xiaomi Mi 8
  5. Smartisan R1
  6. Samsung Galaxy S9 Plus
  7. Xiaomi Mi Mix 2S
  8. Samsung Galaxy S9
  9. Sony Xperia XZ2
  10. Nubia Red Magic

Jeżeli plotki się potwierdzą to w lipcu będzie nowy lider. Najmocniejsza wersja Xiaomi Mi 8 Explorer Edition ma trafić do klientów.