Ulepszona wersja oczyszczacza powietrza – Xiaomi Air Purifier 2S

xiaomi purifier 2s

Xiaomi Air Purifier 2 zyskał wielu fanów w naszym kraju. Wystarczy spojrzeć  na Allegro, oczyszczacz powietrza sprzedał się w liczbie ponad 200 sztuk. Sądzę, że jeszcze więcej urządzeń zamówiliśmy na własną ręke z Chin. Produkt okazał się sukcesem, więc nic dziwnego, że Xiaomi zdecydowało się wypuścić ulepszona wersje Xiaomi Air Purifier 2S.

Największym ulepszeniem względem zwykłej 2, jest dodatnie wyświetlacza OLED. Taki wyświetlacz znajduje się  już w Xiaomi Purifier PRO. Poza wyświetlaniem aktualnej jakości powietrza (PM2,5), Xiaomi Purifier 2s wyświetla również temepraturę oraz wilgotność w pomieszczeniu.xiaomi air purifier 2s

Fajną nowościa jest dodanie czujnika światła. Wykrywa poziom światła w pokoju i automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza, tak aby nie przeszkadzał podczas snu.

Oczyszczacz powietrza xiaomi 2s

Xiaomi deklaruje, że filtr w odświeżonym oczyszczaczu został ulepszony. Nowy trójwarstwowy filtr zbiera z powietrza cząstki takie jak alergeny, futro zwierząt, kurz, pyłki i dym papierosowy. Kolejną fajną nowością jest inteligentna identyfikacja filtra. Wcześniej jeśli zakładaliśmy nowy filtr musieliśmy przycisnąć przycisk na urządzeniu w celu resetu liczby dni do wymiany. Podobnie jak w przypadku dzbanków filtrujących wodę. W nowym następuje to automatycznie, po zamontowaniu nowego filtra.

Oczyszczacz powietrza xiaomi 2s

Cena i dostępność

Xiaomi Air Purifier 2S został wyceniony na 899 Yuan ($135). W sprzedaży na terenie Chin będzie dostępny od 11 listopada. Cena „dla nas” będzie na pewno wyższa. W tym roku według mnie cieżko będzie go kupić poniżej 200$, aktualne ceny  w przedsprzedaży oscylują w granicach 250$.  Jeżeli nie potrzebujesz wyświetlacza, stan powietrza można cały czas monitorować na smartfonie, polecam starszą wersję za 119$ z kuponem GBMIAIRP.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl