Firma Xiaomi zdobywa coraz większą popularność na rynku Europejskim, prężenie działa m. in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Polsce. Do tego grona niedługo prawdopodobnie dołączy Turcja.

Xiaomi chce podbić również Turcję

Xiaomi chce podbić również Turcję

Do sieci trafiło zdjęcie nowego Mi Store z napisem „Coming Soon”. Xiaomi ma pojawić się w Turcji w 2019 roku. Bardzo cieszy mnie tak duża aktywność chińskieg giganta na europejskiej arenie. Wiąże się to z samymi plusami, może doczekamy się oficjalnej sprzedaży wielkogabarytowych produktów od Xiaomi w Europie. Głównie mam na myśli telewizory i lodówki. Telewizor z logiem Mi o wielkości 75 cali z obsługą 4K kosztuje na terenie Chin tylko 5200 złotych. Możemy pomarzyć o takich cenach w Polsce, wejście Xiaomi na rynek może wprowadzić dobrą alternatywę.

Europa to nie jedyny kierunek Xiaomi, firma planuje również ekspansję na rynek Amerykański w 2019 roku. Największy udział firma ma na rynku Chińskim i Indyjskim, gdzie jest liderem sprzedaży. W pierwszym kwartale 2018 Xiaomi sprzedało 29,3 miliona sztuk smartfonów, odnotowując tym samym wzrost o 129% względem poprzedniego roku. Dla porównania Apple sprzedało 77 milionów telefonów, jeżeli Xiaomi zachowa tempo wzrostu niedługo może znacznie zmniejszyć różnicę.