Xiaomi Mi 6X – oficjalna premiera 25 kwietnia

Xiaomi Mi 6X

To już oficjalne informacje od Xiaomi, nowa wersja smartfona Mi 5X/A1 ukaże się 25 kwietnia. Wersja 5X była przeznaczona na rynek chiński, a A1 był to pierwszy telefon Xiaomi z czystym androidem, bez autorskiej nakładki Xiaomi MIUI. Telefon okazał się absolutnym hitem i ciężko jest kupić coś lepszego za kwotę poniżej 1000zł. Wygląd został skopiowany z iPhona 7Plus więc też wyglądał rewelacyjnie. Nowa wersje czyli Mi 6X ogłosił sam CEO Xiaomi, Lei Jun. Premiera odbędzie się w Wuhan University w Chinach. Rok po wydaniu 5X chiński gigant postanowił wydać nowa wersję, czy to nowy smartfona czy tylko drobne zmiany?

Xiaomi Mi 6X

Xiaomi Mi 6X

Ekran na przekątną 5,99cala i rozdzielczość Full HD+ 2160 x 1080 pikseli, tak jak wszystkie nowości jest w proporcji 18:9 aby lepiej konsumować treści multimedialne. Sercem smartfona będzie procesor Snapdragon 660 lub 626. Dostępny będzie kilka wariantów pamięci wbudowanej. Bieda edyszyn będzie miała 4GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej, trochę bardziej majętni będą mogli pozwolić sobie  na 6GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. Wersja dla Lorda Kruszwila to 6 GB pamięci ram i 128 pamięci wewnętrznej.

Jak pisałem Mi 5x przypominał iPhony Plus, ze względu na podwójny aparat umieszczony poziomo na plecach urządzenia. Nowa wersja również inspirowała się smartfonem z Cupertino jednak poszli krok dalej i ściągneli z iPhona X, aparat został umieszczony poziomo jeden pod drugim. Rozdzielczość tylnych obiektywów wynosi 12MPX i 20MPX. Przednia kamera została dostarcza przez firmę Sony i również posiada 20 MPX. Takie same obiektywy  posiada na papierze chwalony przez speców od fotografii Mi Mix 2s, jeżeli będą identyczne to Mi 6x będzie telefonem z najlepszym aparatem biorąc pod uwagę cena/jakość.

Akumulator ma pojemność 2910 mAh i obsługuje szybkie ładowanie poprzez port USB-C. Tak samo jak poprzednik, Mi 6x również będzie posiadał metalową obudowę i czytnik linii papilarnych umieszczony z tyłu urządzenia. Jeżeli ktoś rozważał zakup Xiaomi MI A1/5x to radzę aby wstrzymał się i poczekał na 6X.

Xiaomi Mi 6X

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl