Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye, zastąp tradycyjnego judasza

Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye

Na platformie finansowania Xiaomi pojawił się nowy produkt do inteligentnego mieszkania. W ofercie Xiaomi jest już wiele różnego rodzaju smart zamków do drzwi, tym razem przyszedł czas na wizjer tzw. judasza. Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye nie tylko poprawi bezpieczeństwo Twojego mieszkania, ale również powiadomi o odwiedzinach gościa gdy akurat nie będzie Ciebie w mieszkaniu.

Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye

Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye, zastąp tradycyjnego judasza

Nowy produkt można nazwać judaszem XXI wieku. Składa się z dwóch części: kamery z przyciskiem która montujemy po zewnętrznej stronie drzwi i tabletu który będzie wisiał na drzwiach w mieszkaniu. Montaż jest banalnie prosty, wystarczy wyciągnąć stary wizjer i w jego miejsce umieścić kamerę. Kamerą łączy się z uchwytem na tablet po drugiej stronie drzwi za pomocą śrub aby uniemożliwić kradzież. Kąt widzenia kamery wynosi 166 stopni i rejestruje obraz w rozdzielczości 720p. Wbudowana dioda podczerwieni zapewni odpowiedni podgląd nawet gdy na klatce schodowej będzie ciemno.

Tablet wyposażony jest w ekran o przekątnej 7 cali, zasilany jest przez akumulator o pojemności 8400 mAh. Xiaomi deklaruje, że tyle prądu wystarczy na dwa miesiące pracy tabletu bez potrzeby ładowania. Ekran posiada czujniki zbliżeniowe i automatycznie wybudzi się gdy przed nim staniemy. To co najważniejsze to połączenie Wi-Fi i komunikacja zarówno z routerem jak i innymi urządzeniami w aplikacji Mi Home.

Reklama

Gdy ktoś do nas przyjdzie i naciśnie przycisk na Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye to rozpocznie się nagrywanie obrazu i otrzymamy powiadomienie na smartfona. Lecz to nie wszystko, jeżeli posiadamy jeden z inteligentnych zamków do drzwi od Xiaomi to dzięki nowemu judaszowi zamek sam się „odkluczy”. Wszystko dzięki systemowi AI w który wyposażony jest nowy wizjer, rozpozna twarz i wyśle sygnał do zamka aby otworzył drzwi.

Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye

Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye

 

Xiaomi Mijia Loock Smart Cat Eye został wyceniony na rynku chińskim na 799 juanów, $115. Nowy produkt w parę godzin zebrał 565% na platformie finansowania, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni. Wysyłka do pierwszych osób rozpocznie się tuż przed sylwestrem, 28 grudnia.

Advertisements