Xiaomi Mijia Small Silent AI Camera

Xiaomi ma już w swojej ofercie wiele kamer. Niedawno zaprezentowało na platformie crowdfundingowa kolejną, jest to najmniejsza kamera w portfolio chińskiego giganta. Xiaomi Mijia Small Silent AI Camera pobiła rekord i stała się najbardziej wspierany produktem wśród kamer, osiągając finansowanie na poziomie 1300%. Co posiada wyjątkowego? Sterowanie gestami, możliwość przymocowania na praktycznie każdej płaszczyźnie.

Xiaomi Mijia Small Silent AI Camera tworzy firma Xiaomo, jest to nowa firma która wchodzi na już i tak długą listę partnerów Xiaomi. Czym nowy produkt ma podbić rynek? Kamera ma zmienić nasze nawyki, w jaki sposób robimy selfie i zdjęcia grupowe. Produkt skierowany jest strike do młodego społeczeństwa.

https://wp.me/p8gUZF-1mX

Produkt Xiaomo to niewielki, niezależny aparat który mimo małych rozmiarów posiada bardzo ciekawe funkcje. Wymiary to 47 x 47 x 27 mm, a waga 65g. Bez problemu zmieści się w kieszeni i możemy zabrać ze sobą wszędzie. W zestawie znajdują się dwie części,  kamera oraz specjalna podkładka do przymocowania kamery na wielu powierzchniach. Dół kamery ma magnes który „przyciąga” podstawa. Mózgiem produktu Xiaomo jest czterordzeniowy procesor SoC Cortex A53 z taktowaniem 1,35 GHz. A oczami, obiektyw który został dostarczony przez Samsunga, posiada 13 MPX i przesłonę  f / 2.2. Wbudowana pamięc wynosi 8GB, dodatkowo można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Akumulator ma pojemność 910mAh i pozwala na 2 godziny nagrywania lub 3,5 godziny czuwania, oczekiwania na nasze gesty. Czas ładowania akumulatora do pełna, wynosi również trzy godziny.

Magia gestów

Xiaomi Mijia Small Silent AI Camera oczywiście posiada dedykowaną aplikację do sterowania kamerą, łączy się za pośrednictwem Wi-FI jednak jest lepszy sposób sterowania, robienia zdjęć. Kamera potrafi wykrywać ruch, rozpoznawać twarz i co najważniejsze gesty!

 

Xiaomi Mijia Small Silent AI Camera została wyceniona na 349 juanów, 55 dolarów. Przeliczając na nasze wychodzi niecałe 200zł. Duże sklepy dostrzegły jaki szał wzbudza kamera i np. sklep Gearbest posiada już kamerę w przedsprzedaży. Dostępna ma być na koniec kwietnia.

Xiaomi Mijia Small Silent AI Camera sprawdź najniższą cenę.