Xiaomi Mijia Super Soco Cu – skuter elektryczny Xiaomi!

Xiaomi Mijia Super Soco Cu

Hulajnoga Xiaomi to idealny sprzęt na sezon wiosenno/letni. Po zmianie oprogramowania osiąga moc 1000W i prędkość 32km/h, miny rowerzystów bezcenne gdy zostają w tyle. Dzisiaj Xiaomi zaprezentowało kolejną nowość na ciepłe dni, produkt na który czekałem od dawna. Jednak nie wiadomo czy jakikolwiek sklep będzie wysyłał do Polski.. ja mam nadzieję że tak! Xiaomi Mijia Super Soco Cu, czyli skuter elektryczny Xiaomi. Chiński gigant nawiązał współpracę z młodą francuską firmą Super Soco.

Xiaomi Mijia Super Soco Cu

Xiaomi Mijia Super Soco Cu

Skuter trafił dzisiaj na platformę crowdfundingową, jest to w 100%  skuter elektryczny. Będzie dostępny w kilku kolorach: białym, czerwonym, brązowym i szarym oraz kilku wersjach oznaczonych CU1, CU2 i CU3. Na przodzie znajduje się kamera rejestrująca drogę w jakości 1080P z szerokim kątem 138stopni. Tak samo jak rejestratory samochodowe Xiaomi, tak samo przednia kamera w skuterze łączy się za pomocą Wi-Fi z telefonem w celu przeglądnięcia lub pobrania nagrań.

Xiaomi Mijia Super Soco Cu

Deska rozdzielcza bardzo przypadła mi do gustu, jest minimalistyczna i elegancka. Dla lepszej widoczności została wygięta pod kątek 150 stopni. Prezentuje między innymi prędkość, stan naładowania akumulatora, ostrzega o błędach.  Całość dopełnia oświetlenie diodami LED, z automatycznych czujnikiem zmierzchowym. Zapalając światła jedynie o zmroku.  Najlepsza wersja CU3 posiada akumulatory pozwalające na pokonanie 120km, czas ładowania do pełna wynosi 7 godzin. Dla porównania zasięg najtańszej wersji wynosi 80km. Baterie znajdują się pod siedzeniem i ważą 10kg, mają wytrzymać ponad 5 lat i pozwolić na 600 cykli ładowań. Xiaomi Mijia Super Soco Cu wyposażony jest również w system „KERS”, automatyczny system odzyskiwania energii gdy puścimy manetkę przyspieszenia, tak samo jak w przypadku hulajnogi. Xiaomi nie zapomniało również o bezpieczeństwie, skuter posiada podwójny hamulec tarczowy i technologię EBS.  Skuter posiada dwa schowki, jeden pod siedzeniem, a drugi pod kierownicą.  Wyposażony jest również w port USB, dłużący do ładowania smartfona lub innych urządzeń.

Xiaomi Mijia Super Soco Cu

Oczywiście jak to w przypadku innych urządzeń Xiaomi służących do poruszania się, tak i skuter posiada swoją aplikację na smartfona. Informująca o pozostałym zasięgu akumulatora, ilości przejechanych kilometrów. Aplikacja pozwala również w dowolnym momencie zlokalizować skuter, w przypadku kradzieży można sprawdzić na mapie gdzie znajduje się nasz dobytek.

Xiaomi Mijia Super Soco Cu

Ceny za elektryczny skuter Xiaomi kształtują się następująco CU1 kosztuje 4888 juanów, $775 i pozwala na przejechanie na 80km. Kolejną wersją jest CU2 –  koszt 5988 juanów, $949 osiąga zasięg 100km. Najmocniejszy dostępny wariant to koszt 7288 juanów, $1155 i 120km zasięgu. Wszystkie trzy wersje różnią się jedynie pojemnością akumulatora, pozostałe wyposażenie posiadają takie samo. Sprzedaż rozpocznie się 24 maja.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl