Xiaomi Mijia Yeelight Smart Eye Protection Lamp Pro

Xiaomi Mijia Yeelight Smart Eye Protection Lamp Pro

Na początku roku Yeelight ogłosił, że w drugim kwartale bieżącego roku zaprezentuje nowe produkty. Dziś jest ten dzień w którym partner Xiaomi zajmujący się produktami świetlnymi prezentuje nowy produkt, oto Xiaomi Mijia Yeelight Smart Eye Protection Lamp Pro. Nowa odsłona lampy biurkowej ma zadbać o wzrok, zwłaszcza siatkówki która jest szczególnie narażona na niebieskie światło diód LED.

Xiaomi Mijia Yeelight Smart Eye Protection Lamp Pro

Xiaomi Mijia Yeelight Smart Eye Protection Lamp Pro

Osobiście używam innej lampy biurkowej Xiaomi która ma minimalistyczny, nowoczesny wygląd. Nowa lampa również posiada nowoczesny design, jednak tym razem wykonana jest w całości z metalu, a nie plastiku. Dzięki zastosowaniu metalowych materiałów, sprawdzi się również w biurach wykonanych w klasycznym stylu. Na górze znajduje się „głowa” o średnicy 20cm. Podstawa jest wystarczająco szeroka i ciężka aby zapewnić dobrą stabilność. Całość mierzy 330 mm x 200 mm x 500 mm, a waga wynosi 2,3 kg. W stopce znajdują się również przyciski dotykowe, za ich pomocą można włączać/wyłączać lampę i ręcznie regulować natężenie światła. Dodatkowym przyciskiem jest timer. Lampa biurkowa podpowie za pomocą zmiany oświetlenia kiedy minął już wyznaczony czas i powinniśmy zrobić sobie przerwę.

 

Funkcją która ma zachęcić ludzi do zakupu jest nie tylko sam wygląd ale ujęta w nazwie ochrona oczu, Yeelight wprowadziło w lampie funkcję SunLike. Lampa idealnie dostosuje się do wiązki promieni słonecznych, zmieniając wiązkę światła w naturalny kolor. Jednocześnie skuteczniej eliminując szkodliwe dla oczu niebieskie światło. Cel technologii  SunLike jest jeden, maksymalizacja zalet naturalnego światła i minimalizacja niedoskonałości sztucznych źródeł światła. Lampa biurkowa otrzymała certyfikat niemieckiej autorytatywnej jednostki certyfikującej TUV Rheinland, najwyższa instytucja pod względem oświetlenia, przyznała lampie Yeelight ocenę AA. Wydając oświadczenie, że jest biezpieczna dla wzroku. Mam nadzieję, że produkt trafi niedługo do sprzedaży.  Na terenie Chin cena wynosi 599 juanów, $94.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl