Now Reading
Xiaomi Mouse, nieinteligentna myszka od Chińskiego giganta.

Xiaomi Mouse

Jestem fanem marki Xiaomi, cenię ich za wysoką jakość produktów. Dlatego nie sięgam tylko po produkty Smart, ale używam również inne akcesoria jak choćby powerbanki, organizer do przewodów. Teraz czas na myszkę bezprzewodową Xiaomi Mouse.

Xiaomi Mouse

Xiaomi Mouse jest w elegancki, biały minimalistycznym opakowaniu,  widać wzorownictwo od Apple, chociaż nie do końca. Wygląd urządzenie jest wydrukowany na pudełku, firma z Cupertino „wytłacza” wygląd urządzenie na froncie pudełka. Poza Xiaomi Mouse na spodzie opakowania znajduję się również  instrukcja obsługi w języku chińskim, myszka nie jest oferowana oficjalnie poza granicami Azji. Urządzenie korzysta z dwóch możliwości komunikacji Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 2,4gHz. Myszka jest wykonana z piaskowanego aluminum i waży zaledwie 77gramów, a zasięg w technologii Bluetooth wynosi do 10m. Xiaomi deklaruję zgodność z systemem Windows 7,8,10. Osobiście korzystałem z system macOS i nie zaważyłem żadnego problemu z komunikacja pomiędzy sprzętami.

Xiaomi MouseMyszka Xiaomi posiada trzy plastikowe przyciski się trzy przyciski. Lewy, pracy oraz scroll który również można naciskać. Na tyle urządzenia znajduje się u góry dioda sygnalizująca czy myszka jest włączona i nawiązła połączenie Bluetooth/Wi-Fi. Poniżej wyłącznik przesuwny ON/OFF oraz sensor optyczny, który posiada skuteczność na poziomie 95%, duża zaletą jest, że może być używany również na szklanej powierzchni. Na dole klapka pod którą znajdują się już w zestawie dwa „małe paluszki” AA służace do zasilania oraz uwaga, mini odbiornik Bluetooth pod USB który możemy umieścić w komputerze jeśli nie posiada Bluetooth. Dobry krok ze strony Xiaomi, że zadbało o taki szczegół.

See Also
Pralka Bianca od Candy

Xiaomi Mouse

Xiaomi Mouse posiada bardzo specyficzny kształt, jest płaska. Większość myszek jakie używałem do tej pory były wyprofilowane, aby cała powierzchnia dłoni dotykała urządzenia. W produkcie Xiaomi dotykamy jedynie dół urządzenia oraz góry gdzie są przyciski, na środku nasza dłoń wisi w powietrzu. Nie każdemu taka opcja będzie pasować, jeśli nie jesteśmy pewny jak odnajdziesz się w takim kształcie zrób mały test. Chwyć jakieś prostokątne urządzenie np. smartfona i symuluj ruchy myszką. Ja osobiście po tygodniu przystosowałem się do takiego układu dłoni i nie czuje potrzeby przesiadki na urządzenie o innym kształcie. Podczas naciskaniu przycisków, słychać delikatny klik, nie miałem żadnych problem z obsługą urządzenia. Zawsze dobrze i precyzyjnie wykonywała rozkazy,  używam do prac biurowych nie grałem w gry. Nie wiem jak się sprawdzi podczas grania w Starcrafta czy Counter-Strike.

Podsumowanie:

Xiaomi Mouse jest do kupienia za około 18$, ja swój egzemplarz zakupiłem w sklepie Gearbest.com uważam, że jest to bardzo dobra ceną jak za urządzenie tej jakości, solidnie wykonane. Dobry zamiennik do kosztującej 399zł myszki Magic Mouse 2 od Apple. Dzięki małym rozmiarom oraz lekkiej wadze doskonale sprawdzi się w podróży. Duży plus dla Xiaomi za dołożenie do zestawu odbiornika Bluetooth na USB, który możemy umieścić w komputerze. Jednak specyficzny płaski kształt nie każdemu będzie odpowiadał.

Scroll To Top