Now Reading
Xiaomi Ninebot Lu Meng – z hoverboarda do robota

Lu Meng to nowy robot (?) Hoverboard od firmy Segway, a jak dobrze wiadomo firma ma bardzo bliskie stosunki z Xiaomi.  Nowy produkt został zaprezentowany na targach CES już w 2017 roku, lecz dopiero teraz trafił do sprzedaży i wiemy o nim więcej.

Xiaomi Ninebot Lu Meng – z hoverboarda do robota

Wykonany został głównie z tworzyw sztucznych, jego rama jest skonstruowana ze stopu magnezu. Dwa silniki dysponują mocą 800W, która jest przenoszona na koła o średnicy 11 cali. Maksymalna waga jaką można obciążyć nowy środek transportu to 100 kg. Akumulator zastosowany wewnątrz ma pojemność 329 Wh, na którym możemy pokonać maksymalnie 35 kilometrów. Czas ładowania do pełna trwa 4 godziny.

Urządzenie osiąga prędkość maksymalną 18 km/h. Nie straszne mu kałuże, gdyż posiada certyfikat IP54. Pojazd waży 19 kilogramów. W centralnej części został umieszczony ekran LCD, na którym widać aktualne informacje, takie jak stopień naładowania baterii, zasięg i aktualny czas. Lu Meng tak samo jak poprzednie modele, może być sterowany przy użyciu smartfona. Potrafi wiernie odwzorować ruchy które mu zaprogramujemy dzięki połączeniu BT, za sprawność wykonywania operacji odpowiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,56 GHz.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również interakcji że światem naturalnym, odpowiada za to 5 kamer i tyle samo mikrofonów. Potrafi nagrywać wideo w jakości Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Za sprawą sztucznej inteligencji i kamer może śledzić osobę i podążać za nią. Dzięki mikrofonom reaguje również na polecenia głosowe.

See Also

Xiaomi Ninebot Lu Meng - z hoverboarda do robota

Ninebot Lu Meng dostępny jest w sklepie Jingdona na terenie Chin za 9988 juanów, $1455, co sprawia, że klasyfikuje się znacznie wyżej od hulajnogi Xiaomi 365.

Scroll To Top