Now Reading
Xiaomi prezentuje nowy wentylator

Xiaomi prezentuje nowy wentylator

W zeszłym roku Xiaomi zaprezentowało „smart” wentylator, oczywiście jak przystało na fanboya marki kupiłem go. Sprawdza się dobrze, miesiąc temu Xiaomi odświeżyło delikatnie ten sam design dodając do wentylator obsługę asystenta głosowego. Niestety w języku chińskim. Dzisiaj Chiński gigant prezentuje nowy wentylator, z całkowicie zmienionym wyglądem.

Xiaomi prezentuje nowy wentylator

Xiaomi prezentuje nowy wentylator

W przeciwieństwie do starszego modelu, nowy posiada nie tylko możliwość obrotu lewo/prawo, lecz również góra i dół. Xiaomi całkowicie musiało przeprojektować wygląd urządzenia. Teraz przypomina mi gimbal do telefonu lub kamery, lecz wciąż zachował minimalistyczny wygląd. Wykonany jest z tworzywa ABS. Plusem względem poprzednika jest fakt, że nowy można regulować na odpowiednią wysokość. Starszy model nie posiadał regulacji. Wymiary wentylatora to 750 mm x 290 mm, a waga wynosi 4,6 kg. Pobór prądu przy maksymalnej pracy to 43W.

Xiaomi prezentuje nowy wentylator

W podstawie znajdują się dotykowe przyciski do sterowania pracą. Za ich pomocą można wyregulować prędkość obrotu i użyć timera. Wentylator automatycznie wyłączy się po jeden, dwóch, czterech lub ośmiu godzinach.

Urządzenie działa na innej zasadzie niż tradycyjny wentylator, który skupia się tylko na bezpośrednim nadmuchu. Nowy wentylator od Xiaomi „miesza” powietrze w całym mieszkaniu. Dzięki obrotom skrzydła z prędkością 1430 rpm.

Xiaomi prezentuje nowy wentylator

Na minus napewno trzeba uznać fakt braku informacji na temat baterii, nie wiadomo czy ją posiada. Możliwe, że będzie musiał być podłączony cały czas do gniazdka. Drugi minus to brak informacji na temat funkcji smart, nie wiadomo czy nowy model będzie posiadał możliwość sterowania za pomocą telefonu. Sądząc po wielu przyciskach dotykowych zamontowanych na podstawie, raczej nie uświadczymy w nim Wi-Fi.

xiaomi fan

Cena nowego wentylator na terenie Chin wynosi 499 juanów, $75 . Wkrótce powinien pojawić się w sklepach oferujących import do Europy. W zestawie jest również pilot do sterowania.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top