Xiaomi prezentuje smart wioślarz, rywalizuj z innymi

Dzień bez codziennej dawki informacji o nowych produktach Xiaomi to dzień stracony. Dzisiaj Xiaomi na platformie finansowania zaprezentowało smart wioślarz, Xiaomi Smart Rowing Machine. Za pomocą wioślarza możemy ćwiczyć całe ciało. Oczywiście jak to w przypadku produktów Xiaomi, wioślarz zabrał już potrzebną kwotę na platformie crowdfundingowej. Aktualnie stopień finansowania wynosi 213%.

Smart wioślarz od Xiaomi

smart wioślarz

Wioślarz został wykonany z drewna sosnowego. Wymiary to 1950 mm x 480 mm x 480 mm. Zawiera zbiornik z poliwęglanu w którym znajduje się woda. W wodzie obracają się dwie łopatki które stawiają opór gdy przyciągamy linkę i odsuwamy się na siedzisku do tyłu za pomocą prowadnic umiejscowionych wzdłuż wioślarza. Czym więcej wody do środka wlejemy, tym większy maszyna będzie stawiać opór. Maksymalna waga wioślarza może wynosić 120kg.

smart wioślarz

Grywalizacja!

Wioślarz na bieżąco zbiera dane które są wysyłane w czasie rzeczywistym do smartfona, do aplikacji stworzonej przez programistów Xiaomi.  Za pomocą wielu wbudowanych czujników można podejrzeć trening. Aplikacja posiada ponadto 16 różnych programów treningowych. Dla mnie najfajniejszą opcją jest rywalizacja z innymi użytkownikami za pośrednictwem aplikacji. Miałem już u siebie w domu tradycyjny wioślarz, bez funkcji społecznościowych i ciężko było mi  się zmotywować do treningu. Chęć pokonania innych znajomych obudziłaby we dodatkowe siły, tego jestem pewny.

smart wioslarz

smart wioślarz

Xiaomi Smart Rowing Machine został zaprojektowany tak aby zajmował jak najmniej miejsca w domu gdy akurat go nie używamy.  Można go podnieść i ustawić pionowo. Mimo sporej wagi, 25kg nie będzie stawiał dużego oporu ponieważ cały ciężar znajduje się z drugiej strony. W podstawie znajdują się również kółka, więc urządzenie można przetransportować w pojedynkę w inne miejsce. Bez problemu kobieta będzie mogła go sama rozkładać i sprzątać po sobie.

smart wioślarz

Smart wioślarz od Xiaomi kosztuje na terenie Chin 2499 juanów, $367. Do pierwszych klientów którzy zdecydują się na zakup będzie wysyłany 21 sierpnia.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl