Now Reading
Xiaomi Roidmi 2S – Spotify w Twoim samochodzie.

xiaomi roidmi 2s

Gadżet dla fanów motoryzacji: Xiaomi Roidmi 2s  .Urządzenie będące odpowiedzią na problemy posiadaczy nieco starszych modeli samochodów. Pozwala przekształcić dowolny telefon w mini rozgłośnię radiową i odtwarzać muzykę ze smartfona wraz z zestawem głośnomówiącym  w  samochodowym radiu.

xiaomi roidmi 2s

Roidmi DriverKilka słów na temat jak działa Xiaomi ROIDMI 2S. Jedyne czego potrzebujemy to smartfon (aktualnie używam iPhone 7) i dedykowana aplikacja Roidmi Driver( znajdziemy ją w sklepie z aplikacjami App Store czy Google play) . Podpinamy transmiter do gniazdka samochodowego. Za pośrednictwem bluetooth synchronizujemy go z naszym telefonem. W aplikacji ustawiamy częstotliwość fali na której ma nadawać nasze urządzenie i oczywiście nastawiamy radio samochodowe na tę samą falę .
Następnie uruchamiamy  muzykę w smartfonie, a ta wysyłana jest do naszego transmitera, który nadaje ją w postaci fal radiowych na ustalonej wcześniej częstotliwości.Moim zdaniem jakość dźwięku przesyłanego jest naprawdę dobra. Przenoszone są wszystkie dźwięki z naszego smartfona, można używać również do nawigacji, yanosika itp.

Pamiętajmy również o opcji zestwu głośnomówiacego, który według mnie jest bardzo nie użyteczny. Kilka razy miałem telefon w trakcie jazdy samochodem, który musiałem odebrać. Jednak transmiter podczas połączenia mnie zawiódł. Mikrofon wbudowany w Xiaomi Roidmi 2s jest bardzo słaby, aby ktoś mnie usłyszał musiałem krzyczeć do niego 🙂 Osobiście gniazdo w samochodzie mam przy gałce skrzyni biegów, które znajduje się bardzo nisko. Dlatego strumień głosu nie dochodzi w pobliże podłogi samochodu.

Do użytku mamy również 2 porty do ładowania USB,które generują moc wyjściową 5V 2.4A. Bardzo szybko ładują telefon czy też inne urządzenia elektroniczne.

See Also
Pralka Bianca od Candy

Podsumowanie

Xiaomi Roidmi 2s używam od kilku tygodni i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z tego gadżetu mimo tego, iż rozmawiać z niego się nie da ( tak jest w moim przypadku). Jednak cała reszta jest solidnie wykonana i bardzo dobrze się sprawuje w moim samochodzie. Słyszałem od innych użytkowników Roidmi, iż niektóre fale FM z radia się  nakładają (osobiście tego nie zauważyłem). Moim zdaniem to nie wina urządzenia lecz radia i anteny,które znajdują się w pojeździe.

Polecam wszystkim maniakom Spotify wypróbowanie tego gadżetu, a na pewno nie pożałują.  Roidmi 2S można kupić w sklepie Gearbest za 16$.

Scroll To Top