xiaomi roidmi 2s

Gadżet dla fanów motoryzacji: Xiaomi Roidmi 2s  .Urządzenie będące odpowiedzią na problemy posiadaczy nieco starszych modeli samochodów. Pozwala przekształcić dowolny telefon w mini rozgłośnię radiową i odtwarzać muzykę ze smartfona wraz z zestawem głośnomówiącym  w  samochodowym radiu.

xiaomi roidmi 2s

Roidmi DriverKilka słów na temat jak działa Xiaomi ROIDMI 2S. Jedyne czego potrzebujemy to smartfon (aktualnie używam iPhone 7) i dedykowana aplikacja Roidmi Driver( znajdziemy ją w sklepie z aplikacjami App Store czy Google play) . Podpinamy transmiter do gniazdka samochodowego. Za pośrednictwem bluetooth synchronizujemy go z naszym telefonem. W aplikacji ustawiamy częstotliwość fali na której ma nadawać nasze urządzenie i oczywiście nastawiamy radio samochodowe na tę samą falę .
Następnie uruchamiamy  muzykę w smartfonie, a ta wysyłana jest do naszego transmitera, który nadaje ją w postaci fal radiowych na ustalonej wcześniej częstotliwości.Moim zdaniem jakość dźwięku przesyłanego jest naprawdę dobra. Przenoszone są wszystkie dźwięki z naszego smartfona, można używać również do nawigacji, yanosika itp.

Pamiętajmy również o opcji zestwu głośnomówiacego, który według mnie jest bardzo nie użyteczny. Kilka razy miałem telefon w trakcie jazdy samochodem, który musiałem odebrać. Jednak transmiter podczas połączenia mnie zawiódł. Mikrofon wbudowany w Xiaomi Roidmi 2s jest bardzo słaby, aby ktoś mnie usłyszał musiałem krzyczeć do niego 🙂 Osobiście gniazdo w samochodzie mam przy gałce skrzyni biegów, które znajduje się bardzo nisko. Dlatego strumień głosu nie dochodzi w pobliże podłogi samochodu.

Do użytku mamy również 2 porty do ładowania USB,które generują moc wyjściową 5V 2.4A. Bardzo szybko ładują telefon czy też inne urządzenia elektroniczne.

Podsumowanie

Xiaomi Roidmi 2s używam od kilku tygodni i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z tego gadżetu mimo tego, iż rozmawiać z niego się nie da ( tak jest w moim przypadku). Jednak cała reszta jest solidnie wykonana i bardzo dobrze się sprawuje w moim samochodzie. Słyszałem od innych użytkowników Roidmi, iż niektóre fale FM z radia się  nakładają (osobiście tego nie zauważyłem). Moim zdaniem to nie wina urządzenia lecz radia i anteny,które znajdują się w pojeździe.

Polecam wszystkim maniakom Spotify wypróbowanie tego gadżetu, a na pewno nie pożałują.  Roidmi 2S można kupić w sklepie Gearbest za 16$.