Now Reading
Xiaomi Smart Socket – inteligentne gniazdo za niecałe 50zł? Warto?

inteligent gniazdo xiaomi

Chyba każdy z nas ma w domu urządzenie, które chodzi cała dobę bez potrzeby, na czuwaniu. Gdy śpi lub jesteśmy poza domem. Zostawiamy je włączone z lenistwa lub zapomnimy wyłączyć. Inteligentne gniazdko od Xiaomi pozwoli określi godziny pracy danego urządzenia lub zdalnie wyłączyć urządzenie gdy jesteśmy poza domem (działa w standardzie bezprzewodowym WiFI  i komunikuje się z naszym routerem) Koniec z zastanawianie się czy wyłączyłaś żelazko. Urządzenie posiada jeden przycisk który pozwala włączyć/wyłączyć gniazdo bez konieczności sięgania po smartfona oraz dioda informującą o stanie urządzenia.

Aplikacja

Do połączeni gniazdka z naszym smartfonem, konieczne jest pobranie aplikacji z Google Play lub AppStore, na oba systemy wygląda identycznie.

xiaomi smart socket
mi home appstore
inteligentne gniazdko xiaomi
mi home smart socket

Obrazek gniazdka na środku jak i przycisk power w dolnym pasku powoduje włączenie/wyłączenie gniazdka, słychać charakterystyczny dźwięk przekaźnika przy każdym załączeniu/rozłączeniu.

Funkcja timer daje nam możliwość, zdefiniowania w których godzinach gniazdko ma automatycznie się włączać/wyłączać.

Coundtown może okazać się pomocne dla rodziców, jeśli ich dzieci za długo przesiadują przy TV, konsoli lub innych elektronicznych sprzętach. Po ustawieniu na 15min, automatycznie przełączy inteligentne gniazdko w tryb OFF po upływie tego czasu.

W ustawieniach możemy dowolnie nazwać nasze gniazdko, funkcji przydatna jeśli mamy większą ilość w domu. Aplikacja również zapewnia zabezpieczenie przed nieproszonymi zmianami, jest możliwość ustawienia hasła oraz Touch ID w nowych modelach smartfonów. Mi Home wspiera dzielenie się urządzeniami z innymi domownikami, jeśli chcemy aby druga osoba mogła sterować ze swojego telefonu jakimś naszym sprzętem wystarczy, wysłać zaproszenie. Po pomyślnej akceptacji, na obu telefonach w aplikacji Mi Home będzie widniało współdzielone urządzenie. Xiaomi Smart Socket, może współdziałać z innymi urządzeniami z ekosystemu od chińskiego producenta.

Czego brakuje

Funkcją której najbardziej mi brak w wersji Wifi, to watomierz. Chciałbym wiedzieć, ile pobiera prądu dane urządzenie. Mieć możliwość, sprawdzenia na wykresie pobór w dłuższym okresie czasu. Jesteśmy na wakacjach, lodówkę mamy podłączoną poprzez Xiaomi smart socket do prądu, niestety uległa awarii. Otrzymujemy powiadomienie na smartfona, że zużycie prądu w gniazdko spadło. Informujemy zaprzyjaźniona osobę, rozwiązała problem w naszym domu. Zastosowań może być wiele, jeśli chcesz mieć funkcję watomierza w swoim Smart Gniazdku musisz zakupić wersje ZigBee, do działania konieczne jest posiadanie Gateway, centrala inteligentnego domu Xiaomi.

Problem w użytkowaniu jest brak europejskiej wtyczki, wiem, to produkt na chiński rynek. Jednak mam nadzieję, że jak najszybciej Xiaomi wkroczy na europejski rynek z innym sprzętem niż telefony i kamery. Możemy zastosować przejściówkę jednak bardzo wydłuży to urządzenie, lub bolec z uziemieniem będzie wystawał.

Podsumowanie

Jeśli szukasz niezawodnego gniazdka, zdalnie sterowanego z dowolnego miejsca na ziemi. Duży plus za działanie w technologii Wifi, a nie Bluetooth. Jesteś pogodzony z problemem zastosowania przejściówki, i nie chcesz na nie wydać więcej niż 50zł. Propozycja od Xiaomi będzie dla Ciebie idealna. Czy są produkty lepsze na rynku? Zdecydowanie tak, jednak kosztują 5x więcej i wymagają do działania centralki, za kolejne 2tys zł. Wybór należy do Ciebie.

See Also

Xiaomi Smart Socket kupiłem w sklepie Gearbest za 11,90$.

Xiaomi Smart Socket wersja ZigBee z watomierzem. (potrzebny Gateway)

 

 

Scroll To Top