Xiaomi Smartmi Pure – nawilżacz powietrza Xiaomi

Ponad rok temu opisałem pierwszą generację smart nawilżacza powietrza od Xiaomi. Czas przyjrzeć się drugiej generacji, Xiaomi Smartmi Pure. Dlaczego warto mieć odpowiedną wilgotność w domu? Utrzymywanie prawidłowego poziomu wilgotności zapewnia odpowiednie funkcjonowanie dróg oddechowych dorosłych, a zwłaszcza dzieci. Jeżeli masz często problemy z bólem gardła, podrażnionym nosem, suchą skóra to sprawdź poziom wilgotności u siebie. Prawdopodobnie jest zbyt sucho. Nawilżacz wykorzystuje zasadę parowania i jest wyposażony w duży zbiornik o pojemności 4 litrów.

Xiaomi Smartmi Pure

Wymiary nowej generacji to 35 cm x 35 cm x 70 cm. Obudowa Xiaomi Smartmi Pure wykonana został z tworzyw sztucznych i jest w całości w bieli. Dlatego będzie pasowała do wystroju każdego pomieszczenia. U góry znajduje się panel dotykowy na którym można ustawić „moc nawilżania” i podświetlenia. Jeżeli będzie przeszkadzało podczas zasypiania to można całkowicie wyłączyć lub zmniejszyć intensywność oświetlenia.

Xiaomi Smartmi Pure

W zbiorniku znajduje się czujnik poziomu wody, tego brakowało w pierwszej generacji. Nie musisz co chwile otwierać nawilżacza aby skontrolować poziom, ilość wody wyświetlana jest również u góry. Producent usprawnił również dolewanie wody. W pierwsze generacji należało zdjąć górę, teraz wystarczy wlać przez kratkę u góry. Małe drobnostki, a cieszą i ułatwiają codzienność. Urządzenie jest również bardzo wydajne, nawet na minimalnym poziomie wody potrafi pracować przez 8 godzin. Ponadto automatycznie kontroluje obroty, zmniejsza i podnosi intensywność nawilżania w razie potrzeby, wedle aktualnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Xiaomi Smartmi Pure

Wentylatory napędzane są przez bezszczotkowy silnik, który emituje tylko 34,3 dB. Spokojnie przy nim zaśniesz. Korzystając z nawilżacza Xiaomi nie musisz się również martwić o zużycie energii. Cechuje się niskim poborem prądu, tylko 8W. Nawilżacz powietrza Smartmi może być również sterowany poprzez aplikację Mi Home na smartfonie.

Xiaomi Smartmi Pure

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure dostępny jest w sklepie Tomtop.com za $129. Sklep zapewnia bardzo szybką wysyłkę do Polski i innych krajów Unii Europejskiej, zaledwie 7-15 dni. Co ważniejsze wysyła paczkę „swoimi kanałami” które omijają VAT i inne nieporządne przez nas dodatkowe opłaty. Jeżeli znajdziesz gdzieś taniej to radzę upewnić się czy sprzedający zapewnia wysyłkę „Duty Free”, w przeciwnym wypadku należy doliczyć do ceny conajmniej dodatkowe 30% o które upomną się urzędnicy.

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl