Now Reading
Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition za 49 junaów

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition za 49 junaów

Dwa dni temu odbyła się konferencja Xiaomi na której zaprezentowany został Mi Mix 3. Był to najważniejszy punkt imprezy, lecz nie jedyny. CEO Xiaomi, Lei Jun zaprezentował światu również głośnik bluetooth o nazwie Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition.

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition

Największą nowością w nowym przenośnym głośniku względem prostokątnych poprzedników jest wbudowany asystent głosowy Xiaomi AI, o nazwie Xiao Ai. Mini głośnik występuje tylko w kolorze białym i jest bardzo lekki, waży zaledwie 52 gramy. Urządzenie jest hermetyczne, można je używać np. w łazience lub innych miejscach gdzie jest narażone na kontakt z wodą.

Posiadam inne przenośnego głośniki Xiaomi i pomimo małych rozmiarów „grają” całkiem przyzwoicie. Nowy gadżet ma oferować jeszcze lepszą jakość dźwięku dzięki technologii DRC, jest to dynamiczny algorytm kompresji dźwięku który zapewnia czystszy dźwięk bez zniekształceń i odpowiednim basem.

Głośnik Xiaoai można wykorzystać jako zestaw głośnomówiący lub wirtualnego pomocnika w pracy. Asystent głosowy oferuje przydatne funkcje jak np. prognoza pogody, zdalnie uruchomienie sprzętu z ekosystemu Xiaomi, czy nawiązanie połączenia telefonicznego do kogoś z listy kontaktów. Urządzenie komunikuje się za pomocą bluetooth w wersji 4.2 Jest jeden duży minus, asystent zna tylko język chiński…

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition

Akumulator zamontowany wewnątrz ma pojemność 480 mAh i zapewni 4 godziny odtwarzania muzyki, ładowanie odbywa się poprzez gniazdo micro-usb.

Xiaomi Xiaoai Bluetooth Portable Speaker Edition został wyceniony na rynku Chińskim na kwotę 49 juanów $7. Cena jest bardzo atrakcyjna, szkoda tylko żeby w pełni wykorzystać jego potencjał należy opanować język chiński. Sprzedaż rozpocznie się jutro, czyli 28 listopada. Dostępny jest już w sklepie Banngood.com

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top