16″ MacBook Pro może dostać ładowarkę USB-C o mocy 96W

Pojawiły się doniesienia, jakoby Apple miało przygotowywać ładowarkę z gniazdem USB-C o mocy 96W. Miałaby ona być dodawana do nowego MacBooka 16″, który także nie został jeszcze wydany. Informacje takie podaje chińska strona Chongdiantou.

Chongdiantou weszło w posiadanie dość niewyraźnego zdjęcia ze specyfikacją ładowarki, która zwykle jest umieszczona na jej obudowie, dokładnie na spodzie. Ciekawostką jest fakt, że zdjęcie zostało wysłane przez osobę niezidentyfikowaną poprzez chiński komunikator WeChat.

Źródło podaje, że ładowarka, która będzie miała 96W mocy, ma oznaczenie A2166 i będzie podobnych rozmiarów co obecna ładowarka Apple o mocy 87W, która dodawana jest do 15″ MacBooka Pro.

Apple przy okazji premiery swojego nowego wyświetlacza Pro Display XDR informowało, że będzie on w stanie dostarczyć do 96W mocy ładowania poprzez port Thunderbolt 3 (USB-C). Sumując te wszystkie czynniki nowy monitor byłby idealnym kompanem MacBooka Pro 16″, który ma zostać także zaprezentowany niebawem.

Scroll To Top