64MP w nadchodzącym smartfonie Redmi, w niedalekiej przyszłości nawet 100MP

W Pekinie odbyło się Xiaomi Future Image Technology Communication Meeting. Prezydent i współzałożyciel Xiaomi, Lin Bin, podczas swojego wystąpienia podał szczegóły odnośnie nadchodzącego smartfonu marki Redmi, a także technologii firmy wykorzystywanych w aparatach fotograficznych i przyszłości odnośnie wydajności fotograficznej smartfonów. Rozmawiano również o dostawcach komponentów.

Jak powiedział Lin Bin, Xiaomi założyło niezależny zespół pracujący nad aparatami fotograficznymi dwa lata temu. W maju 2018 założono oficjalny departament pracujący w tych samych celach. Zajmuje się on wszystkimi aspektami sprzętowymi i oprogramowaniem dotyczącym aparatów. W dodatku zespół sztucznej inteligencji Xiaomi składa się z ponad 1000 osób oraz posiada ponad 684 światowych patentów związanych ze sztuczną inteligencją, co daje im 11 miejsce na świecie.

Bin mówił także o nadchodzącym telefonie Xiaomi. Będzie on posiadał matrycę Samsunga GW1 o rozdzielczości 64MP. Li Jishuo, wice prezydent Samsung Electronics LSI Division, pojawił się na scenie i podał kilka szczegółów odnośnie sensora GW1. Posiada on rozmiar 1/1.7 cala, więc jest dość duży, większy o 34% od poprzedniego sensora Samsunga. Jest wyposażony także w technologię łączenia czterech pikseli w jeden, co przekłada się na lepszej jakości zdjęcia.

Reklama

Samsung GW1 posiada technologię izolacji pikseli ISOCELL PLUS, co gwarantuje wysoką reprodukcję kolorów oraz zwiększenie czułości o 15%. Inteligentna technologia ISO balansuje światłem sprawiając, że zdjęcia nie są prześwietlone a jednocześnie redukuje szum w ciemniejszych partiach obrazu.

GW1 wspiera inne technologie Samsunga związane z HDR, ekspozycją, szeroką paletą barw, co sprawia, że lepiej sobie radzi w różnych sytuacjach oświetleniowych. Samsung jest bardzo dumny z tego sensora i ma nadzieję zobaczyć go niedługo w nadchodzącym smartfonie Redmi.

Lin Bin podał jeszcze jeden interesujący szczegół pod koniec prezentacji. Firma Xiaomi planuje użyć matrycy Samsunga o rozdzielczości 100MP w niedalekiej przyszłości. Nie podano żadnych szczegółów, ale możemy się spodziewać telefoni z tą rozdzielczością stosunkowo szybko. Xiaomi planuje naprawdę intensywną walkę o klienta, bardzo jestem ciekawy co przyniesie przyszłość oraz czy Apple nie prześpi nowej jakości w aparatach smartfonów.

Advertisements