Now Reading
7 powodów dla których warto wymienić Mi Banda 2 na Mi Banda 3

8 powodów dla których warto wymienić Mi Banda 2 na Mi Banda 3

31 maja Xiaomi zaprezentowało nową wersje opaski Xiaomi Mi Band. Tym razem dostępne będą dwie wersje. Standardowa która już jest w sprzedaży, oraz wersja z NFC która trafi do sprzedaży dopiero we wrześniu. Niestety mimo wbudowanego NFC płatności Google Pay nie będą działały, jedynie MiPay który działa na terenie Chin. Mi Band 3 można już kupić za $35, druga wersja to koszt  $20. Czy warto zainwestować w nową wersję? Przedstawiam 7 powodów dla których powinieneś to zrobić.

7 powodów dla których warto wymienić Mi Banda 2 na Mi Banda 3

8 powodów dla których warto wymienić Mi Banda 2 na Mi Banda 3

1.Nowy, większy i bardziej jasny wyświetlacz OLED

Xiaomi Mi Band 3 posiada wyświetlacz „jedynie” 0,78 cala, jednak jest to o 85% większy ekran od poprzednika. Rozdzielczość wynosi 128 x 80, a zagęszczenie pikseli 193 PPI. Czcionki wyświetlane będą zdecydowanie lepiej, zmniejszy się pikseloza. Dzięki poprawie oprogramowania, jaśniejszy i większy ekran nie wpłynie na szybszy drenaż baterii. Wytrzymuje taki sam okres czasu jak poprzednia generacja.

mi band 3

2. Ekran dotykowy

Dzięki większej powierzchni ekranu Xiaomi mogło wprowadzić dotykowy ekran. Dotyk pozwala szybkie przełączanie wyświetlanej treści. Koniec z klikaniem w kółko jeżeli chciałeś coś sprawdzić, a przez przypadek nacisnąłeś przycisk raz za dużo i musisz od początku przeklikać wszystkie opcje. Mi Band 3 wprowadza możliwość przełączania ekranów poprzez gest lewo/prawo. Zaimplementowany został również gest góra/dół.

3. Wprowadzenie czterech rodzajów aktywności fizycznej

Do wyboru mamy jedną z czterech kategorii aktywności fizycznej. Pierwsza to bieg na świeżym powietrzu, druga bieganie na bieżni. Wprowadzona została również jazda i szybki spacer. Mi Band 3 potrafi wyświetlić w czasie rzeczywistym przebieg treningu.  Podejrzeć może takie parametry jak czas aktywności, przebyty dystans, szybkość, puls, wszystko bezpośrednio z opaski. Można zaprogramować aby opaska zaczęła wibrować gdy pokonamy określony dystans, przekroczymy czas lub spalimy zdefiniowaną liczbę kalorii.

4. Wodoodporność

Mi Band 2 posiadał certyfikat IP 67 tzn że opaska jest odporna na zachlapania i kurz. Można chodzić w deszczu, myć naczynia, brać prysznic. Jednak nie można wykonywać sportów wodnych. Xiaomi nie uwzględnia gwarancjii gdy opaska Mi Band 2 przestanie działać podczas pływania. Najnowsza wersja posiada 5 ATM tzn, że można bez ryzyka zanurzać się  pod wodę na głębokość do 50 metrów. Bez żadnego ryzyka można wybrać się z Mi Band 3 na basen.

5. Prognoza pogody

Kolejnym plusem jest możliwość wyświetlenia prognozy pogody na 3 dni. Nie musisz sięgać po smartfona aby sprawdzić, czego można się spodziewać jutro. Informacje pogodowe można otrzymywać z dowolnego miejsca na świecie, miejsce definiujemy w aplikacji na telefonie.

6. Nazwa dzwoniącego, treść wiadomości

See Also
Yeelight HomeKit

Opaska może wibrować gdy otrzymamy wiadomość lub połączenie. Potrafi wyświetlić nazwę osoby dzwoniącej, gdy nie będziemy chcieli rozmawiać można odrzucić połączenie. Jeżeli chodzi o treści to można podejrzeć 5 ostatnich wiadomości otrzymanych na sparowanego z opaską smartfona.

7. Lepsza, wygodniejsza opaska

Opaska sylikonowa wykonana została z bardziej przyjaznego tworzywa dla skóry niż dwójka. U nielicznych osób powodowała uczulenia, trójka eliminuje tą przypadłość. Poprawiony został również zaczep, aby wyeliminować nieporządne odpięcie i zgubienie opaski. Xiaomi Mi Band 3 posiada trzy wersje kolorystyczne:czerwona, czarna i niebieska.

Przypominam o konkursie w którym do wygrania jest właśnie opaska Xiaomi Mi Band 3,  kończy się dzisiaj o północy, więcej informacji znajdziesz tutaj. 

Mi udało się kupić Mi Band 3 za $30,01 jest to najniższa cena jaką widziałem dotychczas. Jeżeli chcesz kupić najnowszą opaskę od Xiaomi sprawdzaj promocje na stronie Deals.PokolenieSmart.pl

Scroll To Top