8 na 10 telewizorów sprzedawanych na terenie Chin to sprzęt Xiaomi

8 na 10 telewizorów sprzedawanych

Wiele lat temu było dużo plotek dotyczących telewizora od Apple. Nigdy się go nie doczekaliśmy i raczej nie doczekamy. Tam gdzie gigant z Cupertino nie widział potencjały Xiaomi go dostrzegło i radzi sobie rewelacyjnie. Telewizory z logiem Mi sprzedawane są głównie na dwóch rynkach: indyjskim i chińskim. Na obu Xiaomi jest liderem w kwestii liczby sprzedanych urządzeń.

8 na 10 telewizorów sprzedawanych na terenie Chin to sprzęt Xiaomi

Firma China Ovi przedstawiła listę 10 najczęściej wybieranych telewizorów przez konsumentów na terenie Państwa Środka. Dla Lei Juna, CEO Xiaomi wynik jest rewelacyjny, 8 na 10 pozycji to modele z logiem Mi na obudowie. Na liście znalazła się cala gama telewizorów Xiaomi, od małego 32 calowego do znacznie większego modelu o przekątnej ekranu 65 cali. Poza Xiaomi na liście znalazł się dwie innej firmy: Hisense i Cool odpowiendnio na siódmej i ósmej pozycji.

Reklama
8 na 10 telewizorów sprzedawanych

W Chinach Xiaomi sprzedało 7,56 mln sztuk telewizorów i jest to wzrost o 180% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dla porównania mieszkańcy Indii kupili 1,37 mln Mi TV. Xiaomi mocno angażuje się w rynek telewizorów i są tego efekty. Przez rok globalna sprzedaż wzrosła o 229%, jest to największy wzrost pośród wszystkich firm sprzedających telewizory. Żaden innym producent nie rozwija się tak szybko.

Aktualnie w ofercie Xiaomi dostępne jest 15 modeli Mi TV sprzedawanych na terenie Chin. Na rynku indyjskim oferta jest okrojona. W 2019 roku ma rozpocząć się sprzedaż telewizorów Xiaomi na terenie Europy, mam nadzieję że w ofercie dostępne będą duży modele co najmniej 65 cali.

Advertisements