Now Reading
Acton Smart Electric Skateboard
Acton Smart Electric Skateboard

Acton Smart Electric Skateboard

Wczoraj Xiaomi zaprezentowało nowy rower elektryczny, są już w ofercie hulajnogi. Czas na coś nowego, elektryczną deskorolkę. Acton Smart Electric Skateboard został dzisiaj zaprezentowany na platformie crowdfundingowej. Nowy produkt osiągnął już 115% potrzebnej kwoty.

Acton Smart Electric Skateboard

Deskorolka została wykonana z połączenia dwóch materiałów wysokiej jakości aluminium i kanadyjskiego drewna klonowego. Długość wynosi 70cm, szerokość 20cm, wysokość 13,5cm i waży 5kg. Koła mają średnice  83mm zapewniając stabilność nawet przy dużych prędkościach. Nośność wynosi 100kg, starszy na bardzo dużego Chińczyka. Xiaomi deklaruje, że jazda na nowej deskorolce jest łatwa nawet dla nowicjuszy w tej kwestii.  Odpowiedzialne są za to trzy dostępne tryby jazdy. Tryb początkujący do zaprzyjaźnienia się z elektryczną deskorolką. Tryb normalny  nadaje się do codziennego użytku i na końcu tryb dla zaawansowanych. Deskorolka osiąga wtedy maksymalną prędkość  24 km/h.

Acton Smart Electric Skateboard

Motorem napędowym jest bezszczotkowy silnik o mocy 500W. Jest to wartość o 100% większa niż moc wczoraj omawianego roweru elektrycznego.  Deskorolka jest w stanie pokonać górkę z poziomem nachylenia do 15 stopni. Akumulator zostały dostarczone przez Samsunga, więc to może być na prawdę gorący, wybuchowy produkt. Zasięg na pełnym naładowaniu wynosi tylko 12km, Xiaomi chce to zrekompensować krótkim czasem ładowania, który wynosi 90 minut.

Acton Smart Electric Skateboard

Acton Smart Electric Skateboard posiada system odzyskiwania energii ERS. Przy każdym „puszczeniu” przyspieszenia, deskorolka będzie zwalniała i regenerowała akumulatory przy pomocy elektromagnetycznego hamulca. Tak samo jak wszystkie produkt jeżdżące od Xiaomi, deskorolka również została wyposażona w oświetlenie LED. Sterowana jest za pomocą bezprzewodowego pilota, zasilanego przez dwa małe paluszki AAA. Na pilocie można podejrzeć stopień naładowania akumulatora i aktualnie wybrany tryb jazdy.

Acton Smart Electric Skateboard

See Also

Poziom naładowania baterii, tryb jazdy, odległość jaką pokonaliśmy, czas jazdy, prędkość, stan oświetlenie LED, to wszystko można sprawdzić w aplikacji na smartfonie. Deskorolka elektryczna łączy się z telefonem za pomocą bluetooth.

Acton Smart Electric Skateboard

Acton Smart Electric Skateboard został wyceniony na 999 juanów, $155. Elektryczna deskorolka będzie wysyłana do klientów od 31 lipca. Nigdy nie jeździłem na deskorolce elektrycznej, chętnie spróbuje.