Akumulatory iPhone’a 12 i reszty pojawiły się w certyfikacji

Akumulatory w smartfonach to ważny element, ponieważ decyduje o czasie jego działania. Początkowo telefony komórkowe wytrzymywały tydzień lub nawet dwa bez ładowania, natomiast w miarę dodawania kolejnych funkcji czas działania na jednym ładowaniu uległ skróceniu. Czy tak też będzie z iPhone’m 12 względem obecnej jedenastki?

Serwis MySmartPrice dotarł do informacji o pojemnościach baterii w nadchodzących smartfonach od Apple. W zasadzie pokrywają się z poprzednimi wyciekami, jednak różnica tkwi w pojemności modelu iPhone 12 Max oraz iPhone 12 Pro. Będą one miały taką samą przekątną ekranu, a co za tym idzie, zapewne też i wymiary zewnętrzne. Zamontowane w nich akumulatory mogą się jednak różnić pojemnością.

Prawdopodobnie jest to bateria najmniejszego iPhone 12

Wcześniejsze przecieki dotyczące pojemności baterii wyglądały następująco:

Reklama
  • Apple iPhone 12 (5,4″) – A2471 – 2227 mAh
  • Apple iPhone 12 Max (6,1″) – A2431 – 2775 mAh
  • Apple iPhone 12 Pro (6,1″) – A2431 – 2775 mAh
  • Apple iPhone 12 Pro Max (6,7″) – A2466 – 3687 mAh
WeVPN

Obecnie mówi się, że iPhone 12 Pro otrzyma baterię o pojemności 2815 mAh. To 40 mAh więcej niż model nie-pro o tej samej przekątnej. Niewiele, ale zawsze, a większa ilość energii ma posłużyć o zapewnienia jej dla dodatkowych funkcji względem modeli podstawowych.

Trzeba przyznać, że jeśli przecieki się sprawdzą, to rodzina iPhone 12 otrzyma mniejsze akumulatory niż poprzednicy, co zapewne wynika z konstrukcji urządzenia, ale pewnie i zastosowania nowych technologii. Ciekawe, czy Apple zdąży zaimplementować w tegorocznych smartfonach własny chip do zarządzania ładowaniem i zużyciem energii. Wiadomo, że firma pracuje nad takim rozwiązaniem.

Advertisements