Now Reading
Amazfit Ares najnowszy smartwatch od Huami za niecałe 300 PLN

Amazfit Ares najnowszy smartwatch od Huami za niecałe 300 PLN

AMazfit Ares

Huami zaprezentowało dzisiaj w Chinach swój najnowszy smartwatch. Zegarek jest połączeniem dwóch innych smartwatchy: minimalistycznego GTS oraz pancernego T-Rex. Czy można połączyć minimalizm i wzmacnianą obudowę? Huami spróbowało.

Amazfit Ares posiada ekran o przekątnej 1,28″ chroniony szkłem Corning Gorilla Glass trzecie generacji z powłoką AF. Wyświetlacz automatycznie dostosowuje jasność do panujących warunków. Koperta została wykonana z poliwęglanu i waży 48g, jej wymiary to 46,5 mm x 55,6 mm x 14 mm. Pasek tradycyjnie w przypadku sportowych zegarków został wykonany z sylikonu. Dostępne są dwa kolory: czarny oraz zgniła zieleń, czyli fachowo – khaki.

Amazfit Ares jest w stanie monitorować 70 różnych aktywności fizycznych

Zegarek wspiera dwie najnowsze funkcje Huami w dziedzinie aktywności fizycznej: system FirstBeat i PAI. Pierwszy odpowiada za monitorowanie tętna, a drugi za ocenę codziennie aktywności na podstawie tętna. Dzięki systemowi PAI można lepiej ocenić czy byliśmy aktywni w ciągu dnia. W tym celu dotychczas patrzyliśmy na liczbę kroków, której liczba często była zawyżona – ruch ręką często jest odczytywany jako krok. PAI to bardziej wiarygodna ocena.

Zegarek jest w stanie monitorować: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, wspinaczkę a nawet sporty walki i taniec. Skąd aż 70 różnych aktywności do wyboru? W tańcu do wyboru mamy np: zumbe, taniec uliczny, taniec towarzyski. W sportach walki jest rozdzielenie na boks, wrestling, karate i inne- w taki sposób łatwo osiągnąć imponującą liczbę 70.

14 dni na jednym ładowaniu

Zegarek zasilany jest akumulatorem o pojemności 200 mAh i według producenta wystarczy to na 14 dniową autonomię podczas normalnego użytkowania. Z Amazfit Ares można przebiec ultra maraton, z ciągłym pomiarem GPS + GLONASS akumulator wystarczy na 23 godziny. Ładowanie od 0 do 100% trwa 2 godziny.

Amazfit ARES

Huami podało dokładnie na jakiej podstawie obliczyli 14-dniową autonomię: monitorowanie tętna/snu, sprawdzanie 150 powiadomień dziennie, sprawdzanie pogody 30 razy w ciągu dnia, trening 3 razy w tygodniu przez 30 minut z łączonym GPS.

Amazfit Ares został wyceniony w Chinach na 499 juanów, $70.Niedługo powinien pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę do Europy.

Scroll To Top