Apple chciało przejąć firmę Plessey dla ekranów Micro-LED

apple plessey ar

Apple było zainteresowane przejęciem firmy Plessey, brytyjskiego producenta wyświetlaczy Micro-LED dla urządzeń przeznaczonych do obsługi rozszerzonej rzeczywistości. Kontrakt jednak został podpisany z Facebookiem.

Raport informuje nas o podpisaniu przez Plessey umowy o współpracy z firmą Facebook, zamiast o przejęciu przez Apple. Całość ma służyć stworzeniu urządzeń do rozszerzonej rzeczywistości, które będą miały formę okularów, co pozwoli uwolnić się od obecnie wykorzystywanych smartfonów czy tabletów i być bliżej bliskich, rodziny, przyjaciół i naszego otoczenia. Brzmi świetnie, tylko czy nie będziemy wpatrzeni w szkła okularów i nasz wzrok będzie sztuczny dla naszych rozmówców?

Facebook has struck a deal to buy all of the augmented reality displays made by British firm Plessey, as the social network looks to build AR glasses capable of overlaying virtual objects onto the real world. The deal could give Facebook an edge over Apple, which recently looked at buying Plessey, one of the few makers of AR displays, according to two people familiar with the matter.

apple plessey ar
Źródło: Plessey

Apple już od kilku lat dąży do maksymalizacji swoich wysiłków w zakresie rozwoju rozszerzonej rzeczywistości. Najnowszym tego przykładem jest wprowadzenie do oferty iPada Pro ze skanerem LiDAR. Firma udostępnia także deweloperom frameworki ARKit i RealityKit. Są także narzędzia Reality Composer oraz Reality Converter. Prawdopodobnie iPhone 12 Pro i jego większy brak iPhone 12 Pro Max także otrzymają skaner LiDAR.

W przyszłym roku prawdopodobnie doczekamy się gogli od Apple, a rok później okularów do AR. Cupertino zapewne chce być jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym producentem urządzeń ubieralnych z obsługą rozszerzonej rzeczywistości. W przyszłości prawdopodobnie nam zastąpią one smartfony i będą jedynym urządzeniem, którego potrzebujemy w codziennym użytkowaniu.

Scroll To Top