Apple ostrzega przed zamykaniem MacBooka z zaklejoną kamerą

Apple wydało dokument, w którym ostrzega użytkowników MacBooków, aby nie zamykali swoich laptopów z zaklejoną kamerą. Rozwiązanie takie może doprowadzić do uszkodzenia ekranu MacBooka.

Z dokumentem możecie zapoznać się tutaj. Firma informuje w nim, że przestrzeń pomiędzy ekranem i obudową / klawiaturą jest niewielka i to właśnie powoduje problemy ze stosowaniem wszelkich naklejek na ekran. W dodatku zakrywanie kamery może stwarzać problemy z działaniem automatycznej regulacji jasności ekranu oraz funkcją True Tone.

WeVPN

If you close your Mac notebook with a camera cover installed, you might damage your display because the clearance between the display and keyboard is designed to very tight tolerances. Covering the built-in camera might also interfere with the ambient light sensor and prevent features like automatic brightness and True Tone from working. As an alternative to a camera cover, use the camera indicator light to determine if your camera is active, and decide which apps can use your camera in System Preferences.

Reklama

Problem dotyczy zwłaszcza nowszych MacBooków, w tym największego, z ekranem 16″. Należy pamiętać, że standardowa gwarancja nie obejmuje tego typu uszkodzeń, za to posiadacze AppleCare+ mogą uszkodzone ekrany wymienić. Ci pierwsi jednak słono zapłacą za tego typu uszkodzenie.

Według Apple użytkownicy, którzy boją się o swoją prywatność powinni zwracać uwagę na zieloną diodę obok kamery, która informuje, czy jest ona właśnie w użyciu. Kamera jest tak skonstruowana, że niemożliwe jest jej użycie z pominięciem zapalenia się zielonej diody. W przypadku gdyby jednak to nie było wystarczające Apple rekomenduje zastosowanie zaślepki, która nie przekracza grubości kartki papieru (około 0,1mm).

Advertisements