Now Reading
Apple Pay w Polsce oficjalny start

Apple Pay

Czekaliśmy na to wiele lat. Plotki głosiły, że miało działać już wczoraj wieczorem, jednak nie było. Dzisiaj rano wziąłem do ręki smartfona, uruchamiam aplikację Wallet i jest upragniony niebieski plusik… i tak oto umrze blik.

Apple Pay

Apple Pay działa na iPhonach od SE i 6 w górę. Obsługuje również iPady, Apple Watch i komputery Mac które zostały wprowadzone na rynek w 2012 roku i posiadają system conajmniej w wersji macOS Sierra. W przypadku tabletów i komputerów mackintosh możliwa jest tylko płatność internetowa. iPhony oraz Apple Watche obsługują płatności zbliżeniowe w sklepach. Dużym plusem jest fakt, że zegarek od Apple nie potrzebuje iPhona aby zatwierdzić transakcję. Token akceptujący transakcje zainstalowany jest bezpośrednio na zegarku, nie potrzeba dostępu do internetu.

Banki wspierające Apple Pay

Alior, T-Mobile Usługi Bankowe, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getin, mBanku, Nest Bank, Pekao i Raiffeisen Polbank

Jak dodać kartę

Całość jest banalnie prosta i trwa kilkadziesiąt sekund. Usługa nie synchronizuje się w iCloud, każde urządzenie musimy dodać osobno. W przypadku dodania karty na iPhona, uruchamiamy aplikację wallet, klikamy w niebieski plus w prawym górnym rogu. Skanujemy przód karty za pomocą aparatu, po paru sekundach wszystkie pola zostaną uzupełnione danymi z karty. Następnie musimy wpisać 3 cyfrowy kod zabezpieczający który znajduje się z tyłu karty i zaakceptować regulamin. Po paru sekundach otrzymamy SMS od banku z kodem weryfikacyjnym, iPhone sam odczyta i wpisze. Koniec gotowe, od teraz możemy płacić za pomocą telefonu

Apple Pay

Brak pinu lub 0000

Największą różnicą jaką można zaobserwować jest fakt, że przy płaceniu powyżej 50 złotych za pomocą Apple Pay, terminal nie poprosi o podanie kodu pin. Cała autoryzacja odbywa się za pomocą telefonu/zegarka, potwierdzana jest przy użyciu czytnika linii papilarnych lub odblokowywania twarzą. Jeżeli terminal będzie posiadał starsze oprogramowanie i jednak wyskoczy pin to najlepiej wpisać cztery zera.

..można wpisać dowolne cztery cyfry, lecz Apple zaleca 0000.

Scroll To Top