Now Reading
Apple pracuje nad iPadem Pro z 5G

Apple pracuje nad iPadem Pro z 5G

Apple właśnie pracuje nad nowym iPadem Pro z łącznością 5G obsługującą fale milimetrowe – donosi DigiTimes. Taki modem pozwoliłby na osiąganie dużych prędkości na tablecie, rzędu nawet jednego gigabita na sekundę.

Ostatni raport cytowany przez DigiTimes mówi nam, że firma Taiwan Advanced Semiconductor Engineering dostarczy moduły antenowe obsługujące łączność 5G w iPadach. Projekt rozwijany jest obok nowych iPhone’ów właśnie z łącznością 5G, przez co oba produkty mają nie wzajemnie uzupełniać. Nie ma informacji odnośnie modelu iPada, w jakim zostanie zaimplementowane 5G, ale można śmiało stwierdzić, że będzie to iPad Pro. Przynajmniej początkowo łączność ta będzie zarezerwowana dla najdroższych modeli, ze względu na spore koszty produkcji.

iPhone’y z obsługą 5G spodziewane są tej jesieni, natomiast nie wiadomo kiedy będzie można kupić iPada Pro z 5G. Często najnowsze funkcje lądują najpierw w iPhone’ach, a dopiero później w tabletach firmy Apple. Wyjątkiem jednak była trzecia generacja iPada, która otrzymała łączność LTE w marcu 2012 roku, czyli na kilka miesięcy przed iPhone’m 5, co miało miejsce we wrześniu 2012 roku.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top