Apple pracuje nad tańszymi słuchawkami AirPods Pro

AirPods

Apple podobno pracuje nad tańszą wersją swoich najlepszych słuchawek, a nowy produkt roboczo nazwany jest AirPods Lite. Prace prowadzone są także nad kilkoma innymi produktami, a informacje pochodzą od łańcucha dostaw z Tajwanu. Inne nadchodzące produkty to następna generacja iPada, nowy Apple Watch oraz nowe iMac’i. Wszystkie z nich mają zostać zaprezentowane w tym roku. Tablety oraz zegarek prawdopodobnie zostaną pokazane we wrześniu.

O AirPods Pro Lite nie wiemy wiele, właściwie jest to wzmianka w raporcie mówiącym o staraniach Apple na zwiększenie produkcji swoich urządzeń na Tajwanie. Firma próbuje tym samym zdywersyfikować geograficznie swoją produkcję i dostawy komponentów. Jak można się łatwo domyśleć cała sprawa związana jest z epidemią koronawirusa w Chinach, co uderzyło w produkcję urządzeń, nie tylko Apple.

Reklama

Nie wiadomo skąd wzięła się nazwa AirPod Pro Lite, Apple przecież zaprezentowało AirPods Pro w październiku zeszłego roku. Wątpliwe wydaje się, aby nazwa ta została przypisana do tańszego produktu. Druga generacja AirPods zadebiutowała w marcu 2019 roku i w Stanach Zjednoczonych kosztuje tylko 50$ mniej niż wersja Pro. Produkt „Lite” zatem niespecjalnie wpisuje się w linię produktową Apple. Swoją drogą 3 pary słuchawek to już byłby spory tłok.

Apple prawdopodobnie pracuje nad następcą dla słuchawek AirPods. Być może słuchawki otrzymają zmieniony design, stąd raport mówi o AirPods Pro Lite. Jak dla mnie słowa Pro oraz Lite niespecjalnie się sumują, więc mam nadzieję, że to tylko informacja robocza zawarta w raporcie.

Advertisements