Apple pracuje prawie normalnie nad nowymi produktami

apple products
Reklama

Prace projektowe Apple nad nowymi produktami są prowadzone jak dotychczas, pomimo faktu, że pracownicy firmy pracują zdalnie na całym świecie. Informacje o stanie prac w Cupertino podaje Bloomberg.

Apple ciągle pracuje nad nowymi wersjami Apple TV, HomePod, Apple Watch, iPhone, iMac, iPad oraz MacBook Pro. Wszystkie te produkty mogą zadebiutować jeszcze w tym roku, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami. Aktualizacje systemów operacyjnych także nie są zagrożone i powinniśmy je zobaczyć w czerwcu podczas WWDC 2020 Online.

Razem z tymi informacjami dowiadujemy się, że występują pewne wyzwania z pracy zdalnej pracowników Apple. Obecnie firma kładzie duży nacisk na nowe produkty, a te czasem wymagają fizycznej interakcji. Dlatego niektórzy pracownicy wciąż mają dostęp do biur w Silicon Valley, ale w innych miejscach na świecie, w tym we Włoszech, Niemczech czy Azji restrykcje są większe. W związku z tym nie ma możliwości pracy chociażby w krótkim okresie w biurze.

Reklama

Apple dało wysoki kredyt zaufania swoim pracownikom i poinformowało ich, że krytyczne dla firmy jest utrzymanie tajemnic produktowych czy handlowych przez pracowników, którzy pracują ze swoich domów. Podobno pozwolono inżynierom zabrać do domu wczesne wersje nowych urządzeń, co w normalnych warunkach nie jest możliwe. Aby jednak to zrobić konieczna jest zgoda wiceprezesa zajmującego się pracownikiem. Lista osób, które zabrały urządzenia do domu jest także monitorowana przez wiceprezesów firmy, którzy podlegają CEO, czyli Timowi Cookowi.

Apple także ustaliło odgórnie którzy z pracowników mogą zabrać urządzenia do domów. To tyczy się także nowych wersji iOS 14, ale ten zdążył już wycieknąć do mediów. Praca zdalna w firmie ma potrwać do pierwszego maja, przynajmniej w USA. O reszcie biur na świecie zadecydują lokalne ograniczenia i czynniki związane z epidemią.

Advertisements