Now Reading
Apple rozważa opóźnienie iPhone 12 lub obsługi 5G [Aktualizacja]

Apple rozważa opóźnienie iPhone 12 lub obsługi 5G [Aktualizacja]

Apple przygotowuje się do ewentualnego opóźnienia wprowadzenia do oferty smartfonów z serii iPhone 12, które mają wprowadzić obsługę 5G. Informacje te pochodzą od źródeł japońskiego serwisu Nikkei.

W Cupertino odbywają się wewnętrzne debaty o możliwości przesunięcia premiery najnowszych iPhone’ów nawet o kilka miesięcy w obawie przed słabą sprzedażą w czasie epidemii koronawirusa. Podobno także dostawcy Apple wyrażają obawy o to jak w praktyce miałoby to wyglądać. W związku z tym zmiana daty zaprezentowania nowych smartfonów jest jak najbardziej możliwa. Pierwotnie wszystko miało się odbyć we wrześniu, czyli tak jak każdego roku.

Apple chce, aby iPhone z obsługą 5G był hitem sprzedażowym, a to może być trudne w obecnej sytuacji, ponieważ sprzedaż smartfonów, nie tylko tych z jabłkiem, drastycznie spadła. Firma monitoruje sytuację w USA oraz Europie i podejmie decyzję czy opóźnienie jest konieczne. Ostatecznie Apple zdecydować może w okolicy maja.

Apple jednocześnie poinformowało swoich pracowników, że przedłuży pracę zdalną na całym świecie do 8 kwietnia. Sklepy mają zostać otwarte w połowie kwietnia, lecz będzie to następowało stopniowo.

Według Nikkei Apple posiada problemy z dokończeniem etapu prototypowania nowych urządzeń przez brak możliwości podróżowania swoich pracowników do Azji. Podobne informacje podawał także YouTuber Jon Prosser. Firma kierowana przez Tima Cooka chciała współpracować zdalnie z dostawcami nad przygotowaniem prototypów, natomiast pomysł ten został zawieszony. Jeśli Apple będzie chciało pozostawić w swoich rękach pełną możliwość prototypowania smartfonów to prawdopodobieństwo opóźnienia jest duże.

Jeden z dostawców płytek PCB poinformował, że Apple zamówiło dostawy części, które miałyby być gotowe przed końcem sierpnia, gdzie zwykle był to czerwiec. To może oznaczać opóźnienie masowej produkcji o kilka miesięcy. iPhone X także napotykał problemy z produkcją i został wprowadzony do sprzedaży w listopadzie, zamiast we wrześniu razem z iPhone’m 8.

Na ten moment dostawcy nie zostali poinformowani o przesunięciach w procesie logistycznym produkcji. Apple prosi firmy o produkcję możliwie jak najszybszą, aby uzupełnić braki związane z przestojem.

Cupertino podobno jeszcze nie składa broni i robi co może, żeby zdążyć na czas. W najgorszym scenariuszu iPhone z obsługą 5G może zadebiutować w 2021 roku.

Aktualizacja 27.03.2020

Tajwańscy dostawcy płytek PCB zaprzeczyli jakoby Apple miało poprosić ich o przesunięcie o dwa miesiące produkcji komponentów.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top