Apple testuje zestaw AR/VR, możliwa współpraca z HTC

htc vr

Plotki o przygotowaniach Apple do wprowadzenia na rynek własnych gogli AR/VR oraz okularów AR krążą od dłuższego czasu. Teraz sieć obiegły zdjęcia kontrolera do planowanych gogli i okazuje się, że jest niemal identyczny jak ten od HTC.

Apple mocno inwestuje w rozwój urządzeń do obsługi rozszerzonej rzeczywistości, czego dowodem mogą być najnowsze iPady Pro wyposażone w skaner LiDAR. Prawdopodobnie pojawi się on także w nadchodzących iPhone’ach.

W najbliższych latach możemy się spodziewać dwóch urządzeń Apple do rozszerzonej rzeczywistości oraz wirtualnej rzeczywistości, być może już w przyszłym roku zadebiutuje przynajmniej jedno z urządzeń. Z kolei system iOS 14 wprowadzi nową aplikację do AR, której nazwa kodowa to „Gobi”. Prawdopodobnie będzie służyć także do obsługi nowych urządzeń AR.

Apple wewnętrznie także testuje grę w rozszerzonej rzeczywistości, a chodzi o grę w kręgle, uwaga, na przejściach dla pieszych. Inżynierowie Apple mogą grać w ową grę czekając na zielone światło na przejściu.

Reklama

Według informacji serwisu MacRumors gra może być aktywowana tylko w pobliżu biura Apple znanego jako „Mathilda 3” pod adresem 555 N Mathilda Ave in Sunnyvale, California. Być może Apple pracuje pod tym adresem nad swoimi produktami do AR/VR. Biuro znajduje się pięć mil od głównej siedziby Apple w Cupertino.

Wszystkie te informacje dobitnie pokazują jak bardzo Apple jest zaangażowane w rozszerzoną rzeczywistość. Trwająca epidemia może jednak pokrzyżować plany firmy i przesunąć premierę urządzeń.

Advertisements