Apple TV+ z wysoką jakością transmisji wideo

Apple TV+ wystartowało pierwszego listopada z ofertą dość ubogą, ale dobrą jakościowo, zwłaszcza pod względem technicznym. Okazuje się, że oferta od Apple dostarcza nam rozrywki w lepszej jakości obrazu niż pozostałe tego typu usługi.

W poście zamieszczonym na forum FlatpanelsHD Rasmus Larsen przedstawił jak wygląda transmisja danych podczas odtwarzania wideo z Apple TV+. Liczby są obiecujące.

Rasmus Larsen pisze, że Apple TV+ posiada najwyższą transmisję danych (tzw. bitrate) dla odtwarzania 4K ze wszystkich tego typu usług na dzień dzisiejszy. Jakość jest nawet lepsza od filmów umieszczanych w iTunes.

Reklama

Serial SEE osiąga maksymalnie 41 Mbps, a średnia przepływności to 29 Mbps gdy używamy Apple TV 4K. Nawet taka animacja jak Snoopy potrzebuje średnio 13Mbps, co jest sporym wynikiem jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to kreskówka w 2D i z relatywnie niską paletą barw.

Dane takie to około połowa rozmiaru filmu nagranego na płytę UHD Bluray. Bluray od zawsze oferował najlepszą jakość wideo i najmniejszą kompresję, więc jeśli zestawimy to z Apple TV+ to liczby naprawdę robią wrażenie. Przynajmniej jeśli chodzi o serwis streamingu wideo.

Advertisements