Apple udostępnia macOS Catalina dla wszystkich

Apple udostępniło dziś najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego macOS Catalina. Każdy kto posiada kompatybilny komputer Apple może pobrać już system prosto z App Store.

macOS Catalina zawiera w sobie kilka zmian, m.in. usuwa aplikację iTunes (tak, to się w końcu stało), dodaje aplikacje Muzyka, Podcasty oraz TV. To właśnie na te trzy aplikacje został podzielony iTunes, jednocześnie kończąc pewną epokę. iTunes umożliwiał milionom osób zakup muzyki w prosty i przyjemny sposób, natomiast teraz nadeszła epoka streamingu. Apple Music czy Spotify – tego używa dziś najwięcej osób, mało kto już pobiera muzykę w postaci pliku.

Zmiany dotyczą także zarządzania urządzeniami z systemem iOS oraz iPad OS. Dotychczas dało się to robić właśnie poprzez iTunes, teraz musimy wyszukać daną funkcję w Finderze. Dostęp do Apple ID uzykamy odwiedzając Ustawienia Systemu.

Pojawiła się nowa funkcja Sidecar, która pozwala na zamienienie iPada w drugi wyświetlacz dla Maca, można nawet używać Apple Pencil, przez co tablet służy nam jako urządzenie do rysowania (tablet graficzny) w aplikacjach typu Photoshop.

Więcej informacji można odnaleźć na oficjalnej stronie macOS Catalina.

Scroll To Top