Now Reading
Apple udostępnia macOS Catalina dla wszystkich

Apple udostępnia macOS Catalina dla wszystkich

Apple udostępniło dziś najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego macOS Catalina. Każdy kto posiada kompatybilny komputer Apple może pobrać już system prosto z App Store.

macOS Catalina zawiera w sobie kilka zmian, m.in. usuwa aplikację iTunes (tak, to się w końcu stało), dodaje aplikacje Muzyka, Podcasty oraz TV. To właśnie na te trzy aplikacje został podzielony iTunes, jednocześnie kończąc pewną epokę. iTunes umożliwiał milionom osób zakup muzyki w prosty i przyjemny sposób, natomiast teraz nadeszła epoka streamingu. Apple Music czy Spotify – tego używa dziś najwięcej osób, mało kto już pobiera muzykę w postaci pliku.

Zmiany dotyczą także zarządzania urządzeniami z systemem iOS oraz iPad OS. Dotychczas dało się to robić właśnie poprzez iTunes, teraz musimy wyszukać daną funkcję w Finderze. Dostęp do Apple ID uzykamy odwiedzając Ustawienia Systemu.

Pojawiła się nowa funkcja Sidecar, która pozwala na zamienienie iPada w drugi wyświetlacz dla Maca, można nawet używać Apple Pencil, przez co tablet służy nam jako urządzenie do rysowania (tablet graficzny) w aplikacjach typu Photoshop.

Więcej informacji można odnaleźć na oficjalnej stronie macOS Catalina.

Scroll To Top