Apple Watch Series 6 może dostać Touch ID i inne funkcje

Apple Watch

Apple Watch Series 6 prawdopodobnie zadebiutuję jesienią i może zawierać całkiem ciekawe rozwiązania. Pokrętło Digital Crown może otrzymać funkcję czytnika linii papilarnych. Pojawią się też nowe funkcje dotyczące zdrowia użytkownika.

Apple podobno pracuje nad Touch ID w Apple Watchu od wielu lat. Teraz te starania mogą przerodzić się w prawdziwą funkcję. Nie wiadomo na obecną chwilę jak to rozwiązanie miałoby działać. Pokrętło Digital Crown obecnie jest wykorzystywane do wykonywania pomiarów EKG w zegarkach serii 4 oraz 5.

Touch ID z pewnością ułatwi obsługę zegarka, a także wzmocni bezpieczeństwo. Dzięki temu będziemy mogli założyć i odblokować zegarek z użyciem czytnika zamiast wpisywania kodu. Wiadomo, że Apple Watch obecnie odblokowuje się jeśli iPhone jest odblokowany, natomiast sam wymaga podania kodu.

W przypadku płatności Apple Pay wykorzystywany jest sensor biometryczny, który sprawdza, czy zegarek ma kontakt z ręką, a konkretnie jej skórą. Jeśli tak, to możemy spokojnie zapłacić w sklepie zegarkiem.

Reklama

Apple Watch Series 7 z kolei może otrzymać Touch ID wbudowane w ekran. Biorąc pod uwagę jednak ostatnią politykę Apple zmiana taka byłaby zbyt duża w tak krótkim (rocznym) odstępie czasu. Zwykle większe zmiany można zauważyć w co drugiej wersji zegarka. Możemy także spodziewać się w tym roku zmian w zakresie baterii i czasu pracy na jednym ładowaniu, oczywiście na plus. Szersze wsparcie dla LTE w różnych krajach oraz wprowadzenie WiFi 6 także są możliwe.

Ciekawe nowości zobaczymy także w watchOS 7. Możliwe jest odświeżenie interfejsu, zmiany w aplikacjach wbudowanych, ulepszenie Siri oraz inne. Być może zobaczymy funkcję monitorującą poziom tlenu we krwi, działającą na podstawie pomiaru pulsu. Wprowadzone zapewne będzie także monitorowanie snu. Apple nabyło swego czasu startup o nazwie Beddit, który oferuje matę monitorującą zachowania w trakcie snu. Być może rozwiązania i wiedza tego zespołu zostanie użyta we wprowadzaniu nowości do Apple Watch Series 6.

watchOS 7 ma być kompatybilny z Apple Watch Series 3 i starszymi, co oznacz porzucenie wsparcia dla Series 2 i starszych. Póki co wszystkie te nowości muszą zostać potwierdzone przez inne źródła i nie należy brać ich w 100% na poważnie, chociaż słuchy o Touch ID i monitorowaniu snu oraz poziomu tlenu chodzą w świecie już od dawna.

Advertisements