Apple wyda zestaw AR w 2022, okulary AR w 2023

Apple planuje wydać zestaw do rozszerzonej rzeczywistości, prawdopodobnie chodzi o gogle, a nastąpić to ma w 2022 roku. Głośno omawiane i oczekiwane okulary do rozszerzonej rzeczywistości mają pojawić się rok później, w 2023. Wieści te podaje The Information. Raport mówi także, że czas debiutu produktów został przekazany przez zarząd Apple podczas wewnętrznej prezentacji dla pracowników w Apple Park w październiku tego roku.

Co bardziej interesujące, całe spotkanie miało mieć miejsce w Steve Jobs Theater. Może to sugerować, że w pracach nad tym projektem bierze udział bardzo duża grupa pracowników, ponieważ sala Apple jest w stanie pomieścić ponad 1000 osób. Podano podobno także niektóre z funkcji gogli, a ma to być skanowanie 3D czy zaawansowana detekcja ludzi.

Gogle od Apple mają być podobne do Oculus Quest, lecz z designers bardziej w stylu Apple. Podobno w produkcji mają być użyte różne tkaniny oraz materiały o niskiej masie własnej. Ma to sprawić, że gogle będą wygodne i komfortowe w użytkowaniu nawet przez długi czas.

Na wyposażeniu znaleźć ma się wyświetlacz wysokiej rozdzielczości oraz kamery, które mają pozwolić użytkownikowi na czytanie bardzo małego tekstu oraz pozwalać widzieć inne osoby stojące przed oraz za wirtualnymi obiektami. Technologia ta ma umożliwiać mapowanie powierzchni, kantów oraz wymiarów pomieszczeń z większą precyzją niż obecny sprzęt dostępny na rynku.

Reklama

Pracownicy obecni na spotkaniu zobaczyli wideo, które ma pomóc zrozumieć możliwości nowego urządzenia. Podobno użyto wirtualnego ekspresu do kawy, Który został umieszczony na prawdziwym stole w kuchni, a całość była otoczona przez ludzi znajdujących się w pomieszczeniu. Wirtualny ekspres miał przyćmić osoby stojące w pomieszczeniu. Jakkolwiek by to tłumaczyć.

Podobno Apple planuje dać możliwość deweloperom, aby tworzyli swoje aplikacje na nowe gogle już w 2021 roku, więc całość może zostać zaprezentowana wcześniej niż w 2020 roku.

Obecnie jedynym projektem Apple odnośnie AR czy VR wydaje się być projekt N301, czyli właśnie gogle. Niektóre źródła mówią także o okularach AR, które mają wewnętrzny kod N421. Podobno obecne prototypy są drogimi okularami przeciwsłonecznymi z grubymi ramkami, gdzie mieści się bateria oraz elektronika. Oczywiście finalny design zapewne się zmieni, jak to w przypadku Apple.

Advertisements