Aqara prezentuje nowe gniazdko współpracujące z HomeKit

Marka Aqara zaprezentowała parę miesięcy temu centralkę inteligentnego domu współpracującą z systemem operacyjnym iOS. Centralka miała pozwalać na podłączenie urządzeń Xiaomi do aplikacji Dom na iPhonie, lecz rzeczywistość okazała się brutalna. Do nowej centralki dało się dodać jedynie kilka nowo zaprezentowanych czujników/wyłączników. Niedawno Aqara zaprezentowała kompatybilną żarówkę, a teraz prezentuje nowe gniazdko.

Aqara prezentuje nowe gniazdko współpracujące z HomeKit

Aqara prezentuje nowe gniazdko współpracujące z HomeKit

Inteligentne gniazdko pozwala na zdalne sterowanie podłączonego do niego urządzenia z poziomu iPhona. Masz gniazdko za sofą, które włącza dodatkowe oświetlenie a nie chcesz co chwilę przesuwać mebli? Dzięki zdalnie sterowanemu gniazdku możesz zrobić to przy pomocy iPhona, lub głosowo przy użyciu Siri.

Aqara prezentuje nowe gniazdko współpracujące z HomeKit Aqara prezentuje nowe gniazdko współpracujące z HomeKit

Reklama

Jeżeli dysponujesz większą liczbą urządzeń to możesz tworzyć scen. Zdefiniowane działanie jednego urządzenia HomeKit wywołuje automatyczną reakcję drugiego. Poza zdalnym sterowanie gniazdko oferuje również wyłącznik czasowy oraz watomierz – dowiesz się ile podłączone urządzenie zużywa prądu.

Do gniazdka możesz podłączyć dowolne urządzenie którego pobór mocy w pracy ciągłej nie przekracza 1875W. Telewizor, konsola, spokojnie mieści się w tym limicie. Jedynie urządzenia kuchenne lub grzałki do wody pracujące przez wiele godzin mogłyby „spalić” gniazdko.

Pamiętaj aby gniazdko działało musisz posiadać centralkę inteligentnego domu Aqara. Jeżeli chcesz kupić nowe gniazdko to dostępne jest już na Aliexpress. Ważna uwaga, gniazdko nie będzie pasował do „polskich gniazdek” – trzeba użyć przejściówki.

Advertisements