Aqara wprowadzi do sprzedaży zamek do drzwi z wbudowaną kamerą 

aqara camera

Marka Aqara specjalizująca się w tworzeniu urządzeń i sensorów do inteligentnego domu zaprezentowała nowy zamek do drzwi z wbudowaną kamerą. Moja pierwsza myśl: „Jak to może działać poprawie na tak niskiej wysokości, obraz z kamery od szyi w dół?”.

Informację o nowym produkcie znalazłem w serwisie Homekitnews i niestety nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie. Nowy zamek nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, wyciekły jedynie grafiki reklamowe.

Reklama

Zamek będzie można otworzyć na 6 sposobów: za pomocą klucza awaryjnego, czytnika linii papilarnych wbudowanego w klamkę, klawiatury numerycznej, sygnału NFC, aplikacji na smartfonie lub Siri. Aby ostatnia opcja zadziałała konieczne jest odblokowanie telefonu, jest to blokada ze strony Apple przed nieautoryzowaną próbą otwarcia drzwi za pomocą głosu.

Zamek Aqara posiada wbudowany akumulator litowo-jonowny który należy ładować przewodem USB typu C. Wciąż jednak nie wiem jak prezentują się nagrania wideo, jak znajdę nagrania sample to dam znać!

Advertisements