Awaryjna butelka gaśnicza od Xiaomi

Awaryjna butelka gaśnicza

Awaryjna butelka gaśnicza

Kto grał w Simsy ten wie jak łatwo można spowodować pożar w kuchni, jeżeli ma się zbyt mało kresek, umiejętności gotowania. W życiu nie przybiegnie drugi Sim i nie wyciągnie gaśnicy z kieszeni. Nie wszystkie gospodarstwa domowe są wyposażone w gaśnicę, sądzę że wręcz mało które. Dlatego Xiaomi zaprezentowało na platformie crowdfundingowej awaryjną butelkę gaśniczą, osiągnęła już 230% potrzebnego finansowania. Może być wykorzystana zarówno do stworzenia bezpiecznego przejścia, jak i całkowitego ugaszenia pożaru.

Awaryjna butelka gaśnicza

Butelka zawiera wysokowydajny środek gaśniczy, tworzy cienką lecz dużą powierzchnie która blokuje tlen, a jednocześnie rozkłada dwutlenek węgla oraz azot. Jak dobrze wiadomo gdy zabraknie tlenu to ognia również nie będzie.

Awaryjna butelka gaśnicza

Awaryjna butelka gaśnicza sprawdzi się przy gaszeniu wszelakich pożarów, z różnych źródeł. Urządzenia elektryczne, olej kuchenny, blat, zasłony, a nawet płyny w tym paliwo. Produkt posiada datę ważności i wynosi ona 3 lata. Xiaomi deklaruje, że zastosowany środek nie jest toksyczny. Dostępne są dwie wersje, do rzucenia w źródło ognia lub wyciskania, niczym ketchup.  Gdy pożar jest mały, można całkowicie ugasić za pomocą awaryjnej butelki gaśniczej. Jednak gdy ogień objął już zbyt duży obszar, należy spryskać swoje ubranie i wybiec. Powłoka zapewni ochronę odzieży przed podpaleniem.

Awaryjna butelka gaśnicza została wyceniona na 99 juanów, $15.

Awaryjna butelka gaśnicza

Scroll To Top